محسن غیاثوند: عملکرد صنعت سنگ در تجارت خارجی ضعیف بوده است

محسن غیاثوند: عملکرد صنعت سنگ در تجارت خارجی ضعیف بوده است

رئیس کانون سنگ ایران: به دلیل اینکه تاکنون وضعیت فروش داخلی سنگ های فرآوری شده بسیار خوب بوده کارخانه دارهای ما توجه چندانی به بازارهای جهانی نداشته و در این زمینه کم کاری کرده اند.

226
0
محسن غیاثوند
محسن غیاثوند

محسن غیاثوند رئیس کانون سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: هفته آینده در تهران جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور و کارشناسان صنعت سنگ برگزار خواهد شد که در این جلسه مشکلات صنعت سنگ کشور به صورت اختصاصی مورد بررسی خواهد گرفت.

رئیس کانون سنگ ایران خاطر نشان کرد: این اولین جلسه ای است که برای صنعت سنگ در این سطح برگزار می شود و امیدواریم که بتوانیم با حضور مسئولین مسائل و مشکلات صنعت سنگ را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: ایجاد پایانه صادراتی سنگ، رفع مشکلات مالیات برارزش افزوده و تامین سرمایه در گردش برای واحدهای فرآوری و معادن سه محور اصلی و اساسی صنعت سنگ است که در این جلسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: صنعت سنگ ایران در تولید ماشین آلات و فرآوری سنگ و استخراج پیشرفت های بسیار خوبی داشته اما در بخش بازرگانی و تجارت بین المللی که منتهی به صادرات می شود بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی یادآور شد: به دلیل اینکه تاکنون وضعیت فروش داخلی سنگ های فرآوری شده بسیار خوب بوده کارخانه دارهای ما توجه چندانی به بازارهای جهانی نداشته و در این زمینه کم کاری کرده اند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

20 − سه =