غیاثوند: در نمایشگاه های سنگ کمیت جایگزین کیفیت شده است

غیاثوند: در نمایشگاه های سنگ کمیت جایگزین کیفیت شده است

رئیس هیئت مدیره کانون سنگ ایران: اگر نمایشگاه های داخلی از سراسر کشور جمع شوند و به جای اینهمه نمایشگاه متعدد یک نمایشگاه کامل و جامع برگزار شود وضعیت صنعت سنگ و معدن ایران از این رکود خارج می شود.

255
0
محسن غیاثوند
محسن غیاثوند

محسن غیاثوند رئیس هیئت مدیره کانون سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: صنعت سنگ علی رقم نقاط مثبتی که دارد به دلایل مختلف دچار مشکلات فراوانی شده است. متاسفانه ما نتوانسته ایم در جهان جایگاه قابل قبولی داشته باشیم و همواره کمیت را جایگزین کیفیت کرده ایم.

وی افزود: سالیانه در ایران نمایشگاه های زیادی برگزار میشود ولی متاسفانه عملا هیچکدام کیفیت لازم را ندارند زیرا عمدتا اصول تهیه و توزیع در آنها رعایت نمی شود . برپایی نمایشگاه ها در داخل ایران در بسیاری از موارد حضور عموم مردم را مد نظر قرار می دهد و از بازدیدکنندگان تخصصی و کسانی که واقعا در این صنعت فعالیت می کنند خبری نیست به همین دلیل بسیاری از آنها خروجی لازم را ندارند و اغلب برای این برگزار می شوند که بگویند ما هم هستیم.

غیاثوند گفت: بسیاری از نمایشگاههای داخلی فاقد زیرساختها و امکانات لازم هستند و ما فقط می توانیم در این نمایشگاهها برخی دستاوردهایمان را نشان دهیم. برای بالفعل شدن این توانمندیهای و هموارکردن بسترهای صادرات باید توجه ویژه ای به زیر ساختهای نمایشگاههای خود داشتنه باشیم.

رئیس هیئت مدیره کانون سنگ ایران افزود: به دلیل چند تکه شدن و منطقه ای شدن نمایشگاه های داخلی، بسیاری از این نمایشگاهها کامل بودن و جامع بودن خود را از دست داده اند. اگر نمایشگاه های داخلی از سراسر کشور جمع شوند و به جای اینهمه نمایشگاه متعدد یک نمایشگاه کامل و جامع برگزار شود وضعیت صنعت سنگ و معدن ایران از این رکود خارج می شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید