محسن صدیقی مطرح کرد: کالاهای چینی بلای تولیدات صنعت سنگ ایران

محسن صدیقی مطرح کرد: کالاهای چینی بلای تولیدات صنعت سنگ ایران

مدیرفنی شرکت ماشین سازی میثاق: ورود دستگاههای چینی بی کیفیت به بازار تاثیرات منفی در بازار ما داشته است. این دستگاهها به نوعی یک بار مصرف هستند و پس از مدتی کوتاه از کار می افتند اما به دلیل ارزان بودن برخی از مشتری ها آنها را می خرند و خیلی زود هم پشیمان می شوند.

202
0
محسن صدیقی
محسن صدیقی

محسن صدیقی مدیرفنی شرکت ماشین سازی میثاق در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: این شرکت در شمس آباد تهران واقع شده و فعالیت خود را از سال ۱۳۷۰آغاز کرده است. قبلا پدرم در زمینه تولید ماشین آلات مربوط به صنعت سنگ در فدائیان اسلام با فردی به نام «موسیو هرانت» فعالیت می کرد که فعالیت این دو منجر به این شد که اولین ماشین های سنگبری در ایران تولید شود.

وی افزود: شرکت ماشین سازی میثاق در زمینه تولید انواع ماشین آلات فراوری سنگ، دستگاههای ابزارزنی، حکاکی سنگ و تراش سنگ فعالیت دارد. کیفیت ماشین آلات ما برابر با دستگاههای خارجی است اما قیمت آن یک ششم دستگاههای خارجی است.

مدیرفنی شرکت ماشین سازی میثاق گفت: بزرگترین حسن دستگاههای ما این است که توسط متخصصان داخلی تولید می شود و ما به صورت دائم با مشتری های خود در ارتباط هستیم و ایرادات احتمالی دستگاهها را از مشتری می پرسیم و برطرف می کنیم. همچنین اگر مشتری درخواستی داشته باشد بنا به درخواست وی ماشین آلات را تغییر می دهیم. دستگاههایی که توسط این شرکت تولید می شوند یک سال گارانتی و مدام العمر خدمات پس از فروش دارند.

وی ادامه داد: ورود دستگاههای چینی بی کیفیت به بازار تاثیرات منفی در بازار ما داشته است. این دستگاهها به نوعی یک بار مصرف هستند و پس از مدتی کوتاه از کار می افتند اما به دلیل ارزان بودن برخی از مشتری ها آنها را می خرند و خیلی زود هم پشیمان می شوند.

وی خاطر نشان کرد: ما در زمینه تولید دستگاههای مرتبط با صنعت سنگ نیروی کار متخصص کم داریم، مهندس داریم ولی خیلی از آنها کاربردی نیستند و فقط تحصیلات دانشگاهی دارند، تجربه لازم را ندارند برخی از آنها هم توقعات بسیار بالایی دارند که برآورده کردن این توقعات از عهده بخش خصوصی خارج است.

وی تصریح کرد: علیرغم تمامی صحبت هایی که در مورد حمایت از تولید می شود عملا با این وضعیت مواجه هستیم که حمایت های لازم از تولید کننده انجام نمی شود. ما پنج سال است که برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت درخواست داده ایم اما تاکنون موفق به دریافت این گونه تسهیلات نشده ایم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفده + 5 =