جلال پور: کوچک شدن دولت در دستور کار قرار گیرد

جلال پور: کوچک شدن دولت در دستور کار قرار گیرد

رئیس اتاق بازرگانی ایران: کوچک شدن دولت، مبارزه با فساد و کاهش بروکراسی‌های اداری باید در دستور کار قرار گیرد و اجرایی شود.

385
0
محسن جلال پور
محسن جلال پور

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محسن جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: سال ۹۴، سال سختی برای صنعتگران ایران بود که این سختی ناشی از افت قیمت نفت، رکود اقتصادی، حضور دولت در اقتصاد و غیره بود اما در کنار همه این سختی‌ها، دستاوردهای خوبی هم برای اقتصاد کشور رقم خورد.

وی افزود: آشکار شدن قدرت گفتمان ایران برای دنیا و پذیرش کشورمان به عنوان قدرت برتر خاورمیانه موجبات رفع تحریم‌های بین‌المللی و گشایش فضای مثبت در اقتصاد ایران را فراهم آورد.

جلال‌پور تصریح کرد: برای رسیدن به رشد ۸ درصدی در اقتصاد، ایران نیاز به جذب سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه دارد البته جذب سرمایه، تدریجی صورت می گیرد و نیازمند ایجاد تحولات بنیادین اقتصادی از قبیل کوچک شدن دولت، رقابتی شدن فضا، کاهش فساد، کم شدن بروکراسی اداری و بهبود فضای کسب و کار است.

وی ادامه داد: پیشنهاد اتاق بازرگانی در برنامه ششم، رساندن شاخص جهانی کسب و کار به زیر رتبه ۵۰ است، برای رسیدن به این رتبه لازم است سه آموزه اقتصاد مقاومتی، تولید برای صادرات، تکیه بر توان داخل و رشد اقتصادی سرلوحه همه فعالیت های بخش خصوصی قرار گیرند.

رئیس پارلمان بخش خصوصی خاطرنشان کرد: لازم است اقدامات لازم در خصوص ایجاد یک بسیج عمومی فراگیر برای تغییر ریل اقتصادی کشور انجام شود. این موضوع ممکن است هزینه زیادی داشته باشد اما به هر حال می تواند اقتصاد ایران را شکوفا کند.

جلال‌پور گفت: کوچک شدن دولت، مبارزه با فساد و کاهش بروکراسی‌های اداری باید در دستور کار قرار گیرد و اجرایی شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

نوزده − 15 =