محسن جلال پور: بیکاری بزرگ ترین چالش کشور است

محسن جلال پور: بیکاری بزرگ ترین چالش کشور است

رییس اتاق بازرگانی ایران: مجلس نهم در تصویب برخی قوانین مثل رفع موانع تولید و اصلاح برخی مواد برنامه پنجم توانست بسترساز اقدامات خوبی در جهت اصلاح اقتصاد کشور باشد اما هنوز هم کارهای زیادی باقی مانده مثل قانون تجارت که سال هاست در مجلس معطل مانده است.

464
0
محسن جلال‌پور
محسن جلال‌پور

 به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایسنا، رییس اتاق بازرگانی ایران بیکاری را بزرگ ترین چالش کشور عنوان کرد و گفت: حل این مشکل نیاز به سرمایه گذاری دارد تا به افزایش رشد اقتصادی بینجامد که امیدواریم در دوره پیشرو چگونگی تامین این سرمایه سوال اصلی مجلس دهم باشد.

محسن جلال پور اظهار کرد: مجلس نهم در تصویب برخی قوانین مثل رفع موانع تولید و اصلاح برخی مواد برنامه پنجم توانست بسترساز اقدامات خوبی در جهت اصلاح اقتصاد کشور باشد اما هنوز هم کارهای زیادی باقی مانده مثل قانون تجارت که سال هاست در مجلس معطل مانده است.

وی افزود: ما در ستاد مرکزی بخش غیردولتی اقتصاد ایران با تمام توان در خدمت مجلس دهم هستیم. ۱۹ کمیسیون تخصصی، مرکز تحقیقات و گروه مشاورین ما در تماس با شما نمایندگان مجلس خواهند بود تا مطالب بخش خصوصی را از کف بازار به مجلس آوریم. در استان ها هم بنابر تعامل اتاق های استان با مجامع نمایندگان را داریم و آماده پاسخگویی به نیازهای تخصصی قانونگذاران هستیم.

رییس اتاق بازرگانی ایران تورم قوانین و وجود برخی قوانین مزاحم را از چالش های حوزه تقنین عنوان و خاطرنشان کرد: نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که تدوین سندهای ملی و بالادستی باید به عنوان ناموس ملی تلقی شود.

رییس اتاق بازرگانی ایران در ادامه اظهار کرد: اصلی ترین رویکردی که مجلس دهم باید داشته باشد این است که نوع نگاه خود را در اقتصاد تعریف کند. ما در دورانی اقتصاد حمایتی را داشتیم که شاید وضعیت ارزی چنین ایجاب می کرده و منابع نفتی را در اقتصاد تزریق می کردیم.

وی ادامه داد: برای پیوستن به WTO چاره ای نداریم جز اینکه اقتصاد همراه با دنیا را پیش ببریم و اقتصاد را رقابتی کنیم؛ لذا مجلس دهم باید مبنای تصمیمات اقتصادی خود را بر رقابت بگذارد، چراکه رویکرد حمایتی بوده که ما را به اینجا رسانده و اگر مجلس و دولت فضا را به این سمت ببرند که محیط کسب و کار آماده شود کار ماندگاری اتفاق می افتد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سه × سه =