محسن جلال‌پور: بانک جهانی به بنگاه‌های تولیدی ایران وام می دهد

محسن جلال‌پور: بانک جهانی به بنگاه‌های تولیدی ایران وام می دهد

رئیس اتاق بازرگانی: در صورت استفاده از ظرفیت‌های موجود امکان دریافت 1.5 تا 2 میلیارد دلار وام از بانک جهانی برای این بنگاه‌ها وجود دارد.

330
0
محسن جلال پور
محسن جلال پور

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، محسن جلال‌پور امروز در حاشیه همایش تجاری ایران و هند در اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: امروز جلسه‌ای با کارشناسان بانک جهانی در اتاق بازرگانی ایران داشتیم تا بتوانیم از طریق ظرفیت‌های این نهاد برای بنگاه‌های متوسط و کوچک اقتصادی تسهیلات بگیریم.

وی افزود: در این جلسه گزارشی از وضعیت بنگاه‌های تولیدی در ایران به کارشناسان بانک جهانی ارائه و قرار شد قبل از سفر مسئولان بانک جهانی به ایران هماهنگی‌هایی انجام شود تا بتوانیم از ظرفیت‌های این بانک استفاده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی گفت: در صورت استفاده از ظرفیت‌های موجود امکان دریافت ۱٫۵ تا ۲ میلیارد دلار وام از بانک جهانی برای این بنگاه‌ها وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه ایران می‌تواند در نقش تامین کننده امنیت انرژی هند باشد گفت: مبادلات تجاری ایران و هند زمانی به ۱۶ میلیارد دلار رسیده بود که اکنون این رقم به نصف کاهش یافته است که عمده آن نیز شامل صادرات نفت است.

جلال‌پور تاکید کرد: در زمینه‌هایی مانند فولاد، فناوری اطلاعات و ارتباطات امکان توسعه همکاریهای مشترک وجود دارد. هند سالیانه ۴۵۰ میلیارد دلار کالا به کشور خود وارد می‌کند که سهم ایران از این رقم تا ۲٫۵ میلیارد دلار است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

4 × 2 =