محسن جلال‌پور: آمادگی اتاق استانبول برای ساخت شهرک صنعتی در قزوین

محسن جلال‌پور: آمادگی اتاق استانبول برای ساخت شهرک صنعتی در قزوین

رئیس اتاق بازرگانی ایران: تمهیداتی اندیشیدیم تا مبادلات بانکی ایران و ترکیه با پول دو کشور انجام شود.

313
0
محسن جلال پور
محسن جلال پور

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محسن جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی ایران در کانال تلگرام خود نوشت: تمهیداتی اندیشیدیم تا مبادلات بانکی ایران و ترکیه با پول دو کشور انجام شود. اردال باحچیوان رئیس اتاق صنایع استانبول که اوایل هفته به تهران سفر کرده بود، از ابلاغ دستورالعمل بانک مرکزی کشورش خبر داد که بر مبنای آن، امور بانکی بین دوکشور با ریال ایران و لیرترکیه انجام خواهد شد.

در دیداری که داشتیم، اردال باحچیوان با تاکید برامکان فعالیت های مشترک بین فعالان اقتصادی دوکشور از بانک های ترکیه به شدت انتقاد کرد و گفت وقتی مسئولان و فعالان اقتصادی دو کشور عزم جدی برای توسعه روابط اقتصادی دارند، وظیفه بانک ها انجام مراودات بانکی است.

اردال باحچیوان از اراده و آمادگی اتاق استانبول برای ساخت یک شهرک صنعتی دراستان قزوین خبر داد و گفت: شرکت های ترکیه آماده اند در بخش های نساجی، موادغذایی و قطعه سازی فعالیت تولیدی خود را در ایران گسترش دهند.

در همین زمینه با محمدحسین فروزان مهر – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور- قرار گذاشتیم پیشنهاد ساخت شهرک صنعتی در قزوین را ظرف یک ماه آینده به صورت جدی دنبال کنیم.

با فریدون همتی استاندار قزوین نیز در همین زمینه تلفنی هماهنگی صورت گرفت و قرارشد پس از بررسی های اولیه، امکان عملیاتی شدن این پیشنهاد را در نشستی که طی دو هفته آینده درتهران برگزار خواهد شد بررسی کنیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

5 + پنج =