غلامی: مشکل مالیات بر ارزش افزوده هنوز حل نشده است

غلامی: مشکل مالیات بر ارزش افزوده هنوز حل نشده است

دبیر انجمن صنفی سنگبران مشهد: مهمترین مشکل فعالان صنعت سنگ مشهد مساله مالیات بر ارزش افزوده است که از پارسال تا به حال همچنان ادامه دارد و هنوز حل نشده است.

250
0
مجید غلامی
مجید غلامی

مجید غلامی دبیر انجمن صنفی سنگبران مشهد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: متاسفانه رکود سنگینی بر ساخت و ساز شهر مشهد حاکم است که این رکود تاثیر بسیار بدی را بر صنعت سنگ این منطقه گذاشته است.

وی افزود: برخی از مردم مشهد در بانکهای میزان، ثامن، آرمان سرمایه گذاری کرده بودند که متاسفانه این بانک ها با مشکلات اساسی مواجه شدند و در حال حاضر توان پرداخت سپرده های مردم را ندارند، البته دولت در این مورد اقداماتی را انجام داده و قرار است که سپرده های مردم به ایشان بازگردانده شود ولی تاکنون اتفاقی در این زمینه نیافتاده است.

فعال با سابقه صنعت سنگ تصریح کرد: برخی از مردم مشهد نیز در شرکت پدیده و شرکت تبرک سرمایه گذاری کرده بودند و سهام این شرکت ها را خریداری کرده بودند که متاسفانه این دو شرکت هم با مشکل مواجه شدند. به دلیل مشکلاتی که برای این بانک ها و این شرکت ها به وجود آمده تقریبا هیچ فعالیتی در زمینه ساخت و ساز انجام نمی شود.

دبیر انجمن صنفی سنگبران مشهد گفت: به دلیل وجود معادن گرانیت ارزشمند در اطراف مشهد اکثر کارخانجات سنگبری مشهد گرانیت بر هستند و دستگاه های خود را برای برش سنگ گرانیت تعبیه کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: رکود حاکم بر بازار باعث شده بسیاری از سنگبران سنگ تولیدی خود را زیر قیمت بفروشند به عنوان مثال سنگ متری ۱۷۰۰۰ تومان در حال حاضر متری ۱۲۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

وی یادآور شد: با اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها بحث صادرات سنگ به کشورهای دیگر با اطمینان بیشتری صورت می گیرد و می تواند صنعت سنگ را از رکود خارج کند. برخی از فعالان صنعت سنگ در شهر مشهد اقداماتی را در زمینه صادرات سنگ به کشورهای همجوار آغاز کرده اند که امیدواریم این روابط روز به روز گسترده شود.

غلامی گفت: مهمترین مشکل فعالان صنعت سنگ مشهد مساله مالیات بر ارزش افزوده است که از پارسال تا به حال همچنان ادامه دارد و هنوز حل نشده است. اداره مالیات همچنان برای گرفتن مالیات مصر است و در خواست دارد که این مالیات را از واحدهای سنگبری دریافت کند.

وی ادامه داد: ما در سال گذشته که سنگ را فروختیم این مالیات را از مشتری دریافت نکردیم اما امسال اداره مالیات می گوید که باید این مبلغ را پرداخت کنیم. وقتی ما از مشتری دریافت نکرده ایم چگونه مباید این مبلغ را پرداخت کنیم؟

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید