سمپوزیوم مجسمه سازی نقطه عطف صنعت سنگ محلات

سمپوزیوم مجسمه سازی نقطه عطف صنعت سنگ محلات

دبیر اولین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی محلات: با توجه به اینکه شهر محلات یکی از کانون های مهم و تاثیر گذار سنگ تراورتن دنیا است سنگ تراورتن برای این سمپوزیوم انتخاب خواهد شد.

337
0
مجید حقیقی
مجید حقیقی

مجید حقیقی دبیر اولین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: برگزای سمپوزیوم در دنیا پیشینه ای چهل ساله دارد. کشور چین در این زمینه بسیار پیشتار است و تاکنون بارها سمپوزیوم های مجسمه سازی بسیار موفقی برگزار کرده است.

وی افزود: در ایران هم از این گونه سمپوزیوم ها بارها در شهرهای مختلف برگزار شده است. برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی در شهر محلات می تواند نقطه عطفی در صنعت سنگ این شهر باشد.

وی ادامه داد: برگزاری سمپوزیوم و ایجاد کارگاه در شهر باعث می شود که مردم از نزدیک با روند مجسمه سازی آشنا شوند و با دیدن مراحل ساخت نسبت به مجسمه ای که ساخته می شود احساس تملک کنند.

هنرمند با سابقه هنرمجسمه سازی گفت: با توجه به اینکه شهر محلات یکی از کانون های مهم و تاثیر گذار سنگ تراورتن دنیا است سنگ تراورتن برای این سمپوزیوم انتخاب خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: آثارهنری مجسمه سازی که برای گالری ها ساخته می شود با آثاری که در سمپوزیوم ها و برای استفاده در مبلمان شهری ساخته می شوند بسیار متفاوت است. در برخی موارد آثاری که در سمپوزیوم ها برای استفاده در مبلمان شهری ساخته می شوند علاوه بر داشتن خصوصیات هنری واجد سرگرمی هایی خاص برای مردم نیز هستند.

برگزیده چهارمین دوره مسابقه “مجسمه‌های بزرگ شهری” شهر گدانسک کشور لهستان ادامه داد: به دلیل اهمیت بسیار ویژه ای که هنر مجسمه سازی برای مردم دارد در بسیاری از کشورها سمپوزیوم ها قبل از اعیاد برگزار می شود. در خارج از کشور نصب این مجسمه ها یک هدیه از طرف مسئولین به مردم آن شهر تلقی می شود که معمولا با استقبال بسیار زیادی از طرف مردم مواجه می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به حضور هنرمندان تراز اول دنیا در این سمپوزیوم بسترهای آشنایی علاقه مندان با هنرمندان فراهم می شود وعلاقمندان می توانند از نزدیک با روند شکل گیری یک مجسمه آشنا شوند. این سمپوزیوم یک کارگاه آموزشی در حد استانداردهای بین المللی است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سه + دو =