مجتبی کوشکی: مجبور به فروش سنگ خام هستیم

مجتبی کوشکی: مجبور به فروش سنگ خام هستیم

مدیر عامل کارخانه هفت سنگ استان فارس: اگر دولت از کارخانه های موجود حمایت کند و از فروش مواد خام جلوگیری کند، کمبود هایی که در این عرصه نسبت به کشور های خارجی داریم تا حدودی از بین می رود.

405
0
مجتبی کوشکی
مجتبی کوشکی

مجتبی کوشکی مدیر عامل کارخانه هفت سنگ استان فارس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: ما با ارزش ترین معادن و سنگ ها را در اختیار داریم اما متاسفانه به دلیل نبود وسایل فن آوری نوین مجبور به فروش سنگ خام هستیم.

وی ادامه داد: متولیان این بخش به دلیل عدم تخصص در بازار های جهانی دوره به دوره عوض می شوند. متاسفانه برای صادرات و به روز شدن همه فعالان به خام فروشی روی آورده اند و این امر باعث شده است که برخی تولید کننده ها فقط سود های کوتاه مدت را ببینند و منابع مالی کشور را اتلاف کننـد.

کوشکی گفت: اگر دولت از کارخانه های موجود حمایت کند و از فروش مواد خام جلوگیری کند، کمبود هایی که در این عرصه نسبت به کشور های خارجی داریم تا حدودی از بین می رود.

وی افزود: نمایشگاه های داخلی افق دید فرد عادی را نسبت به حرفه و ساختمان عوض می کند. متاسفانه تبلیغات در زمینه برگزاری نمایشگاه ها ی داخلی برای مخاطب کم است و اطلاع رسانی محدود می باشد. نمایشگاه ها نگاه مخاطب را به زندگی عوض می کند و باعث رونق این صنعت می شود.

مدیر عامل کارخانه هفت سنگ استان فارس در ادامه گفت: ضایعات سنگ در لوستر سازی کاربرد فراوانی دارد و همچنین بلور های شیشه ای که صیقل داده می شوند، بسیاری از سنگ های ضایعاتی نیز در مجسمه سازی استفاده می شوند.

۲+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

7 + ده =