مختاری: صنعت سنگ نیازمند نظارت و برنامه ریزی است

مختاری: صنعت سنگ نیازمند نظارت و برنامه ریزی است

عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های شهرستان نجف آباد: اوضاع فروش سنگ به شدت راکد شده است، خرید کالای اولیه را نقدی انجام میدهیم اما فروش بصورت چک ها ی بلند مدتی است که در زمان مقرر پاس نمی شود.

475
0
کارخانه سنگ
کارخانه سنگ

مجتبی مختاری عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های شهرستان نجف آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: اوضاع فروش سنگ به شدت راکد شده است، خرید کالاهای اولیه را نقدی انجام میدهیم اما فروش بصورت چک ها ی بلند مدتی است که در زمان مقرر پاس نمی شود.

وی ادامه داد: مدتی است ماموران نیروی انتظامی به منظور رسیدگی به امور کارگران خارجی به کارخانه ها می آیند و اوضاع را آشفته تر می کنند. این مشکلی است که به دست دولت و مسئولین رده بالا حل می شود.

مختاری گفت: دولت باید کمیته ای را جهت نظارت و برنامه ریزی ترتیب دهد که تولید بیش از حد صورت نگیرد و نظارت قوی بر روی معادن و کارخانجات داشته باشد. اگر به کشور های اطراف دقت کنیم و بتوانیم کپی برداری صحیحی از روی آنها انجام دهیم گامی مثبت جهت موفقیت برداشته ایم. در کشور چین هزینه ها بسیار پایین است به عنوان مثال هزینه های حمل و نقل کاملا رایگان است، اما در ایران قیمت ها به طور چشمگیری بالا است.

وی افزود: مزیت نمایشگاه های داخلی این است که باعث شناخته شدن و معرفی محصولات می شوداما از لحاظ ماشین آلات  کارگاه های موجود کاملا سنتی است و فرآوری سنگ به مشکل بر می خورد.

عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های شهرستان نجف آباد ادامه داد: مشکل اساسی و اصلی در حوزه سنگ و معدن تولید بی رویه سنگ می باشد که بدون صدور پروانه و عدم توجه به تعادل عرضه و تقاضا انجام می شود. تولید زیاد و قیمتها گران است. وقتی قیمت ها افزایش پیدا کند با کشور های مجاور توان رقابتی نداریم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید