فرآوری سنگ در افغانستان با دستگاه های پیشرفته

فرآوری سنگ در افغانستان با دستگاه های پیشرفته

مدیر فروش شرکت سنگ مرمرسفید چشت هرات افغانستان: به علت عدم وجود مالیات وعوارض گمرکی درافغانستان، صنعتگران این کشور می توانند جدیدترین دستگاههای به روز دنیا را با قیمتی بسیار پایین وارد کشورو ازآنها استفاده کنند.

275
0
مجتبی شیرازی مهر
مجتبی شیرازی مهر

مجتبی شیرازی مهر مدیر فروش شرکت سنگ مرمرسفید چشت هرات افغانستان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: معدن سفید چشت هرات افغانستان حدودا۱۶۰ کیلومتر بیرون از شهرهرات واقع شده است. سنگی که از این معدن استخراج می شود سنگی است سفید با هاله های سبز و صورتی.

وی افزود:  سلامت این سنگ بسیار بالا است و جذب آب آن یک درصد است، خیلی مستحکم است اما درعین حال بسیار خوش تراش است و به راحتی بریده و صیغل داده می شود. این سنگ بین مرمر و مرمریت واقع شده و می تواند همانند سنگ مرمر نور را از خودش عبور دهد. قیمت کوپ آن از ۵۰۰ دلار تا ۱۱۰۰ دلار در نوسان است.

وی ادامه داد: تاکنون صادرات این سنگ به کشورهایی چون ایتالیا، چین، آلمان، کویت و امارات انجام شده و از پس نیز انجام خواهد شد. دولت افغانستان با صادرات سنگ کوپ هیچ مشکلی ندارد.

 مدیر فروش شرکت سنگ مرمرسفید چشت هرات گفت: در افغانستان هم فراوری سنگ انجام می شود، در شهر هرات تعداد زیادی کارخانه فراوری سنگ وجود دارد و تمامی ماشین آلاتی که در این کارخانه ها مورد استفاده قرار گرفته اند نیز ماشین آلات به روز و مدرن ایتالیایی هستند.

وی تصریح کرد: به علت عدم وجود مالیات وعوارض گمرکی درافغانستان، صنعتگران این کشور می توانند جدیدترین دستگاههای به روز دنیا را با قیمتی بسیار پایین وارد کشورو ازآنها استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: مدیرت این معدن با آقای محمد اصغر فیضی است و این معدن کاملا دست بخش خصوصی است و دولت هیچ دخالتی در آن ندارد. محدودیت ها یا برخی مالیات هایی که در ایران برای معادن وضع شده در آنجا وجود ندارد؛ چیزی به نام حقوق دولتی در افغانستان نیست.

وی تاکید کرد: هیچ محدودیتی در فروش سنگ های معادن افغانستان وجود ندارد بحث هایی که در مورد امنیت افغانستان می شود هم هیچ ربطی به فروش سنگ و تجارت آن ندارد و ما کالای مشتری را سر وقت و سالم به وی تحویل می دهیم.

وی افزود: در ایران بیشترین مشتری های ما دراصفهان، تهران و مشهد هستند و در محلات هنوز نتوانسته ایم مشتری داشته باشیم ولی در حال مذاکره با کارخانه های محلات هستیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده + یازده =