ماشین آلات ایرانی کارآمدتر از ماشین آلات چینی

ماشین آلات ایرانی کارآمدتر از ماشین آلات چینی

217
0
ماشین آلات ایرانی
ماشین آلات ایرانی
ناصر امامی
ناصر امامی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، اگر به ماشین آلات اکثر کارخانه هایی که  بازارهای اروپا و حوزه خلیج فارس را هدف گرفته اند نگاه کنیم خواهیم دید که تقریبا اکثر قریب به اتفاق این ماشین آلات یا اروپایی هستند یا ایتالیایی و بقیه هم ساخت ایران و به طورعمده اصفهان که به نظر من این ماشین آلات از تمام ماشین آلات اره و پولیش چینی بهترند.

استفاده از ماشین آلات « اره و پولیش اتوماتیک، اسلب و تایل» چینی در ایران عیبی که دارد این است که باید مدام آچار به دست باشید ولی در چین مشکلی در این مورد وجود ندارد آن هم به علت خدمات پس از فروش سریع در چین. به عنوان مثال در شهرهایی چون شیوتو، یونفوو شانگهای چین چنانچه اره یا ساب با مشکلی مواجه شود چند اکیپ سرویس کار نماینده کارخانه ماشین ساز استقرار یافته در کم تر از یک ساعت مراجعه و در کمتر از ۲۴ ساعت مشکل را رفع خواهد کرد.

ماشین آلات ایتالیایی کمتر چنین مشکلاتی را دارند و کیفیت ساخت ماشین آلات ایرانی هم از چین بالاتر است. البته چنان چه ماشین سازهای ما در این قسمت خدمات پس از فروش خود را ارتقاء دهند به طور قطع وضعیت بسیار بهتری خواهند یافت.

در بحث رزین و لقمه هم مزیت ایران با توجه به دردسترس بودن رزین های وارداتی و لقمه های با کیفیت بهتر، نسبت به رقیب چینی موقعیت بهتری داریم هر چند همان ها هم در چین دارای شعبه هستند ولی قیمت آن بالاتر بوده و برای مشتریان و یا سنگ های خاص است .

روش کار برای برش بلوک در چین بر اساس یک فرم با جزئیات فرآوری مشخص خواهد بود. به عنوان مثال نوع تور، نوع رزین، نوع پولیش، نوع رنگ زمینه برای درآوردن رنگ جهت ترکیب و ضخامت برش و… به نوعی پاسخ به تقاضای همه سلیقه ها در یک کارخانه قابل انجام است و فقط دارای تفاوت قیمت است.

منبع: دانش سنگ

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

5 × دو =