لزوم توجه جدی مسئولین به نمایشگاه بین المللی سنگ ایران

لزوم توجه جدی مسئولین به نمایشگاه بین المللی سنگ ایران

در اولین جلسه نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اعضاء هیات مدیره نمایشگاه از فرماندار محلات خواستند بسترهای لازم برای حضور سفرا و رایزن های تجاری و همین طور وزیر محترم صنعت معدن و تجارت و معاونین ایشان و وزیر محترم راه و شهرسازی و ریاست محترم محیط زیست در نمایشگاه فراهم شود.

328
0
اولین جلسه ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ ایران
اولین جلسه ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ ایران

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران؛ اولین جلسه ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با حضور سید احمد سجادی فرماندار محلات، رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان محلات، حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره، بهنام نیکفر مدیرعامل، محمد شاهوردی عضو هیات مدیره، احمد توکلی عضو هیات مدیره و محمد حلاجیان مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران برگزار شد.

سهم ده درصدی دولت هنوز پرداخت نشده است

حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) اظهار داشت: برای نمایشگاه نهم قرار بود یک سوله چهار هزار متری به فضای نمایشگاه اضافه کنیم اما به دلیل کم بودن وقت و نگرانی بابت این مساله که شرکت های پیمانکار نتوانند کار خود را به موقع انجام دهند ساخت این سوله را به بعد از نمایشگاه موکول کردیم. در هیمن راستا مقرر شد ساخت سوله بلافاصله بعد از نمایشگاه نهم آغاز شود.

رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با اشاره به تاثیر بسیار مثبت حضور سفرا و رایزن های خارجی در نمایشگاه از فرماندار محلات خواست تا بسترهای لازم برای حضور تمامی سفرا و رایزن های کشورهای خارجی که با صنعت سنگ در ارتباط هستند فراهم شود که فرماندار محلات در این رابطه قول مساعد داد.

پورحسنی افزود: در سال گذشته حدودا یازده میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز نمایشگاه توسط بخش خصوصی هزینه شد که کارشناس رسمی دادگستری نیز با دقت تمامی این هزینه کردها را بررسی و تایید کرد. طبق قانون دولت موظف است ده درصد این مبلغ را به عنوان مساعدت در اختیار نمایشگاه بگذارد اما ما هنوز این مبلغ را دریافت نکرده ایم.

وزیر صنعت معدن و تجارت و وزیر راه و شهرسازی در نمایشگاه حضور یابند

در ادامه جلسه بهنام نیکفر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار داشت: در سال گذشته حدودا پانزده هکتار از فضای نمایشگاه را با بودجه ای که توسط بخش خصوصی فراهم شده بود آماده کردیم. برای ساخت سوله های بعدی نیازمند این هستیم که پانزده هکتار زمین باقی مانده در اختیار ما قرار بگیرد و وزارت راه  و شهر سازی بسترهای اجرایی شدن و تسریع این کار فراهم کند. بدیهی است که هر چه سریعتر این اتفاق بیافتد ما نیز سریعتر می توانیم اقدامات لازم در خصوص تکمیل نمایشگاه را انجام دهیم.

وی افزود: در نمایشگاه هشتم آقای دکتر سرقینی معاون محترم وزیر صنعت معدن و تجارت از این نمایشگاه به عنوان نمایشگاه بین المللی سنگ ایران نام بردند و طی صحبت هایی که با من داشتند نیز بر این مساله تاکید کردند که با توجه به ظرفیت های بسیار زیادی که در این منطقه وجود دارد ما اینجا را به عنوان نمایشگاه بین المللی سنگ ایران می شناسیم.

وی ادامه داد: بخش خصوصی هم آمادگی کامل دارد که در این مورد اقدامات لازم را انجام دهد اما ابتدا مساله زمین باید حل شود. ما تقاضا داریم که در نمایشگاه امسال یا قبل از آن مقدمات بازدید وزیر محترم صنعت معدن و تجارت و همین طور وزیر محترم راه و شهرسازی از نمایشگاه فراهم شود تا برخی مشکلاتی که ما در این زمینه داریم با حضور ایشان برطرف شود.

مشکلات محیط زیستی منطقه حل شود

بهنام نیکفر در ادامه گفت: در منطقه نیم ور مشکلاتی در مورد محیط زیست وجود دارد که برای بسیاری از مناطق موجود در این شهر و اطراف آن محدوده محیط زیست تعریف شده است البته در این موارد نیز ابهامات قانونی وجود دارد و برخی از آیین نامه های موجود این محدوده ها را جوری دیگری تعریف کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه سازمان محیط زیست در سال ۶۹ نمایشگاه بین المللی سنگ ایران و کارخانجات اطراف آن در محدوده محیط زیست نیست و لازم است اقدامات لازم در خصوص واگذاری قطعی زمین های آن منطقه صورت گیرد. حضور سرکار خانم ابتکار در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران چه در زمان برگزاری نمایشگاه و چه قبل از آن و بررسی اسناد و مدارک و اتخاذ دستورات لازم می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.

در ادامه جلسه فرماندار محلات اظهار داشت: به طور حتم اقدامات لازم در خصوص دعوت از رایزن های اقتصادی و سفرای کشور ای دیگر در سطحی بسیار مطلوب انجام خواهد شد و همه توان خود را به کار خواهیم گرفت تا این اتفاق در بهترین شکل ممکن روی دهد.

وی افزود: همچنین همه تلاش خود را انجام خواهیم داد تا بسترهای لازم برای واگذاری زمین مورد نیاز نمایشگاه فراهم شود و این زمین در اسرع وقت در اختیار نمایشگاه قرار گیرد. البته حضور وزیر صنعت معدن و تجارت و وزیر راه و شهرسازی و رئیس محترم سازمان محیط زیست می تواند در این مورد بسیار کمک دهنده و موثر باشد و روند پیشرفت امور را تسریع کند که به طور حتم از این عزیزان دعوتهای لازم به عمل خواهد آمد.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید