قیمت، حرف اول را در صادرات میزند یا کیفیت؟

قیمت، حرف اول را در صادرات میزند یا کیفیت؟

در دنیای رقابت، کیفیت در کنار قیمت سنجیده می شود یعنی کیفیت استاندارد و قیمت مناسب سنگ ساختمانی شما را رقابتی خواهد کرد.

234
0
travertine silver
travertine silver

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران؛ نحوه استخراج بسیاری از معادنی که درایران در زمینه تولید سنگ های ساختمانی فعالیت می کنند استاندارد نیست. در اغلب موارد استخراج سنگ با کیفیت با مشکلاتی در شروع کار روبروست که باید به برطرف کردن آن پرداخت. همچنین قیمت گذاری با فرمول و معیار مناسبی صورت نمی گیرد.

برخی معتقدند  قیمت پایانی سنگ باید بسیار متفاوت از زمان استخراج آن باشد؛ یعنی بعد از اینکه مالیات سنگ همراه هزینه استخراج پرداخت شد باید سنگ را به چندین برابر قیمت در بازارهای جهانی و داخلی عرضه کرد.

اولین موضوع در بحث قیمت گذاری سنگ قدرت رقابت آن در بازارهای جهانی است که باید بدان توجه کاملی شود. وقتی وارد بازار جهانی می شویم باید متوجه این موضوع باشیم که کیفیت در اولیت قرار دارد و بعد از آن قیمت را مورد توجه قرار می دهند البته باید این قضیه را فراموش نکنیم که در دنیای رقابت، کیفیت در کنار قیمت سنجیده می شود یعنی کیفیت استاندارد و قیمت مناسب سنگ ساختمانی شما را رقابتی خواهد کرد.

اگر مطالعه کوتاهی در زمینه سنگ های ساختمانی داشته باشیم در خواهیم یافت که کشورهای زیادی در بازار رقابت وجود دارند؛ بزرگترین رقبای ایران در این زمینه ترکیه و چین هستند که با کیفیت استاندارد و قیمت بسیار پایین وارد بازار جهانی شده اند.

میتوان گفت که این کشورها به نوعی محصولات خود را قربانی می کنند تا در جهان حرف اول را بزنند. ما نیز باید این رویه را تعقیب کنیم. البته کیفیت بالا همیشه بازار خود را دارد اما قیمت هم در کنار آن مهم است. با توجه به تنوع بالای سنگ های ساختمانی در ایران شرایط متفاوت و بهتری برای فروش سنگ های ساختمانی میتوان در نظر گرفت تا محصولات را رقابتی کرد.

مدیر با کفایت همیشه در معرفی محصولات خود به بهترین شکل عمل می کند. گاهی میتوان با قیمت پایین و کیفیت مناسب محصولی را معرفی و در بازارهای جهانی آن را معروف کرد گاهی هم بر حسب سلیقه مشتری، کیفیت حرف اول را میزند و این رقابت شکل های مختلفی را به خود میگیرد که باید در این زمینه انعطاف خیلی خوبی داشت تا بتوانیم نتیجه مورد نظر را به دست آوریم.

ترکیه با تنوع کمتر ولی بازار قدرتمندتر در جهان پیشتاز است. چین با قیمت پایین تر و کیفیت بالا در جهان حرف اول را میزند و ما باید در این رویه خود را بیابیم، اینکه چگونه مشتری را راضی نگه داشته و به بازار جهانی دست پیدا کتیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

13 + ده =