قربانعلی سعادت: با بانک های متخلف به شدت برخورد خواهد شد

قربانعلی سعادت: با بانک های متخلف به شدت برخورد خواهد شد

223
0
قربانعلی سعادت
قربانعلی سعادت

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از مهر، قربانعلی سعادت در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با انتقاد از روند همکاری بانک ها با این کارگروه اظهارداشت: اگر بانک ها به دستور العمل بانک مرکزی عمل نکنند برخورد خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه جای تعجب است که بانک های استان چرا نمی خواهند با این کارگروه همکاری کنند ادامه داد: این همه بیت المال و اعتبار در اختیار بانک هاست ولی چرا بی تفاوتی نسبت به حوزه تولید استان انجام می گیرد خود جای تاسف است.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه کجای اقتصاد مقاومتی و دستور العمل بانک مرکزی نوشته که شما با وجود بدهی معوق و چک برگشتی به واحدهای تولیدی معرفی شده تسهیلات ندهید ؟! افزود: آذربایجان غربی آخرین استان در بخش تسهیلات اعتباری کارگروه و اقتصاد مقاومتی است و از همین تریبون هشدار می دهم اگر این مشکل و موانع مرتفع نگردد به شدت برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه بانک ها حتی جرات برخورد و کنترل و نظارت بر کارشناسان و زیرمجموعه خود را هم ندارند افزود: بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی، بانکها موظف به پرداخت تسهیلات به طرح ها و واحدهای مصوب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که دارای توجیه فنی و اقتصادی هستند می باشند فلذا بانکهایی که در خصوص پرداخت تسهیلات مشکل دارند لازم است علل عدم پرداخت ها را برای تعیین تکلیف به دبیرخانه کارگروه اعلام کنند.

استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: فعال کردن واحدهای تولیدی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و لازم است در این زمینه مدیران و مسئولان ذیربط جدیت و اهتمام ویژه ای داشته باشند.

سعادت همچنین از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و بانکها خواست در جلسه ای با حضور متقاضیان دریافت تسهیلات برای طرح های گردشگری مصوب کارگروه، موانع و مشکلات پرداخت تسهیلات به این طرح ها را بررسی و نتیجه را به دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اعلام کنند.

مدیران عامل بانکهای استان نیز در این جلسه گزارش آخرین وضعیت تسهیلات پرداختی خود به طرح ها و واحدها را ارائه کردند.

در این جلسه آقاپور نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز حضور داشت و توضیحاتی را در رابطه با وضعیت اقتصادی و راهکارهای رونق تولید و اقتصاد در کشور ارائه کرد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

20 − هفده =