قدمعلی خسروانی: خروج دلال ها از صادرات سنگ الزامی است

قدمعلی خسروانی: خروج دلال ها از صادرات سنگ الزامی است

خزانه دار انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های خمینی شهر: کار صادرات همچنان توسط دلال ها انجام می شود. همچنان تعدادی افراد در این حوزه هستند که سنگ را به صورت چکی و یا با قیمت بسیار ارزان خریداری و به کشورهای دیگر صادر می کنند.

233
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

قدمعلی خسروانی خزانه دار انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های خمینی شهر در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: علیرغم تمامی صحبت هایی که در مورد برجام و برداشته شدن تحریم ها صورت می گیرد هنوز در صنعت سنگ اتفاق صادراتی مهمی رخ نداده و صنعت سنگ همچنان در رکود است.

وی افزود: با تمام مشکلاتی که وجود دارد برخی واحدهای تولیدی خمینی شهر همچنان کار می کنند اما نه با همه توان. برخی از کارخانه های سنگبری خمینی شهر تعطیل شده اند که اگر بخواهیم درصدی حساب کنیم حدودا سی درصد از کارخانه های سنگبری خمینی شهر تعطیل هستند.

وی ادامه داد: اکثر کارخانجات سنگبری خمینی شهر اجاره ای هستند و توسط افرادی که این کارخانه ها را اجاره کرده اند اداره می شوند وضعیت رکود به صورتی است که نیمی از این افراد کارخانه ها را پس داده اند و تمایلی به اجاره کردن کارخانه ندارند.

خزانه دار انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های خمینی شهر تصریح کرد: کار صادرات همچنان توسط دلال ها انجام می شود. همچنان تعدادی افراد در این حوزه هستند که سنگ را به صورت چک های بلند مدت و یا با قیمت بسیار ارزان خریداری و به کشورهای دیگر صادر می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در این معامله تولید کننده کمترین سود و دلال که هیچ گونه مالیات و عوارضی پرداخت نمی کند بیشترین سود را می برد. دلال ها در دوران تحریم هم با این روش توانستند سود سرشاری را نصیب خود کنند.

خسروانی گفت: هنوز شرایطی پیش نیامده که ما بتوانیم با خریداران خارجی به صورت مستقیم قرارداد ببندیم. اگر این شرایط فراهم شود به طور حتم تغییر و تحولی اساسی در صنعت سنگ رخ خواهد داد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه سنگ اصفهان که در ۱۲ اردیبهشت سال جاری برگزار می شود افزود: در سال ۹۳ در نمایشگاه سنگ اصفهان غرفه داشتیم و سنگ خود را در این نمایشگاه عرضه کردیم، علاوه بر ما حدودا پنجاه واحد تولیدی هم بودند که غرفه داشتند اما حضور در نمایشگاه برای ما سودی چندانی نداشت بنابراین در سال بعد که سال ۹۴ باشد و امسال در نمایشگاه شرکت نکردیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید