قادر صدیقی الوندی: دولت مشکلات نقدینگی تولید کنندگان را برطرف کند

قادر صدیقی الوندی: دولت مشکلات نقدینگی تولید کنندگان را برطرف کند

رئیس انجمن صنفی کارفرمائی سنگبری های تبریز: اگربانک ها وام هایی با بهره پایین ارائه دهند کار گشایی بیشتری در عرصه سنگ و معدن بوجود می آید و انجام صادرات به راحتی انجام می پذیرد. تسهیلاتی که اکنون بانک ها در اختیار مشتریان می گذارند سود های کلانی دارد که بازپرداخت آن ها بسیار دشوار است.

245
0
قادر صدیقی الوندی
قادر صدیقی الوندی

قادر صدیقی الوندی نایب رئیس انجمن صنفی کارفرمائی سنگبری های تبریز در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: یکی از مشکلات مهم حوزه سنگ و معدن عدم صادرات است، متاسفانه کالاهای وارداتی بسیار زیاد است اما صادرات به اندازه واردات انجام نمی شود.

وی افزود: بسیاری از ماشین آلات و وسایل موجود در کارخانه ها فرسوده شده اند و جایگزین کردن دستگاههای مدرن با آن ها کار دشواری است. مشکلات عدم نقدینگی و رکود بازار هم از جمله مشکلاتی است که مدتی است گریبان گیر این صنف شده است.

وی افزود: شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی تاثیر بسزائی در بهبود وضعیت صنعت سنگ و معدن دارد. برای کالایی که ارائه می دهیم باید راهی برای شناساندن خود به فعالان این عرصه داشته باشیم که بهترین راه حضور در نمایشگاه های مختلف است.

وی تصریح کرد: متاسفانه رکود بازار و عدم داشتن ماشین آلات به روز، انگیزه حضور در نمایشگاه را از بسیاری از فعالان صنعت سنگ گرفته است.

رئیس انجمن صنفی کارفرمائی سنگبری های تبریز گفت: اگربانک ها وام هایی با بهره پایین ارائه دهند کارگشایی بیشتری در عرصه سنگ و معدن بوجود می آید و در پی آن انجام صادرات هم به راحتی انجام می پذیرد. تسهیلاتی که اکنون بانک ها در اختیار مشتریان می گذارند سود های کلانی دارد که بازپرداخت آن ها بسیار دشوار است.

صدیقی الونـدی گفت: جهت برون رفت صنعت سنگ و معدن ایران از رکود در وهله اول می بایست دولت تولید کننده ها را حمایت کند. دولت باید تولید کنندگانی که برای به روز کردن دستگاه های خود به نقدینگی احتیاج دارند را حمایت کند تا از رکود فعلی تا حدودی خارج شویم. اکثر مشکلات حوزه سنگ و معدن با حمایت دولت حل می شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اجرای برجام و رفع تحریم ها اوضاع تغییری نکرده است. با توجه ها به شنیده ها سرمایه گذاران خارجی نظیر کشورهای اروپایی برای تجارت و سرمایه گذاری به ایران آمده اند ولی در تبریز اتفاقی دراین زمینه صورت نگرفته است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید