فلاویو مارابلی مطرح کرد: ظرفیت های بالای ایران در صنعت سنگ

فلاویو مارابلی مطرح کرد: ظرفیت های بالای ایران در صنعت سنگ

رئیس افتخاری مارمومکینه: شما خیلی خوش شانس هستید که بازار داخلی خوبی دارید ولی همان طور که گفتم برای زنده ماندن این صنعت باید صادرات داشته باشید و در برخی کشورها حضور خود را تثبیت کنید.

256
0
فلاویو مارابلی
فلاویو مارابلی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از دانش سنگ، فلاویو مارابلی رئیس افتخاری مارمومکینه درباره نمایشگاه سنگ ورونا گفت: نمایشگاه ورونا تشکیلات مجزایی دارد و بحث مختص به خود را دارا است و سیستم آن هم کاملا جدا و خاص خود است. انجمن سنگ ایتالیا توافق نامه ای با نمایشگاه ورونا، شیامن و ایران دارد. با توجه به این نکته که مجری نمایشگاههای نام برده شده تشکیلاتی بازرگانی است و از طرفی انجمن سنگ ایتالیا نیز تشکیلات بازرگانی در داخل خود دارد پس نوع تعامل ما با این نوع نمایشگاهها به گونه ای است تا نوعی درآمد زایی برای انجمن داشته باشیم.

وی گفت: ذکر این نکته مهم است که انجمن سنگ ایتالیا دارای قدرت زیادی است و ارتباط خوبی هم با دولت دارد و این موضوع باعث توجه خوب دولت به انجمن شده وهم چنین شامل درخواست نظرانجمن از طرف دولت در برخی مواقع می شود.

وی ادامه داد: ایران پتانسیل های بالایی در صنعت سنگ دارد، اما در یک مقطع زمانی گذرا، جامعه به حالت انزوا درآمده است. شما خیلی خوش شانس هستید که بازار داخلی خوبی دارید ولی همان طور که گفتم برای زنده ماندن این صنعت باید صادرات داشته باشید و در برخی کشورها حضور خود را تثبیت کنید.

وی تصریح کرد: در زمینه انتخاب کشورهای هدف نیز باید مطالعات لازم انجام شود و بازارهای هدف مد نظر قرار گیرند چون هر کشوری شرایط و نیازهای خاص خود را دارد و مشکل شما این است که به لحاظ ساختاری آمادگی حضور در کشورهای دیگر را ندارید و خوشبختانه متوجه این قضیه و اهمیت آن هم شده اید.

وی خاطرنشان کرد: شما باید فعالیت های زمینه سازی و توسعه ای خود را با فعالیت های آموزشی در تمامی بخش ها از معدن و استخراج گرفته تا تولیدات و صادرات شروع کنید. در این زنجیره و درهر قسمتی شما باید به دانش لازمه آن دست پیدا کنید؛ به عنوان مثال برای صادرات مولفه های دانش صادرات و در قسمت تولید دانش و فراوری دستگاهها و … مد نظر است. مشکل قابل توجه در این بخش دانش شیوه بهره وری از تکنولوژی است.

وی یاد آور شد: مشکلی که در حال حاضر برای سنگ طبیعی به وجود آمده است « موضوع سرامیک هایی است که در ابعاد بزرگ تولید می شوند» موضوع سرامیک موضوعی سی ساله است ولی مشکل جدید صنعت سنگ با آن ابعاد بزرگ اسلب های سرامیکی است. با توجه به مشکل رقابتی با تایل های سرامیکی صنعت سنگ طبیعی باید دنبال کاربردهای جدید تولید باشد. چون هزینه تولید سنگ و سرامیک مصنوعی بسیارکم است و حتی می توان در یک اتاق آنها را تولید کرد و این موضوع مهمی بر سر راه سنگ طبیعی است و این صنعت باید به دنبال کاربردهای جدید سنگ باشد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

2 + یک =