فعالیت های معدنی جدید سید حامد قماشی

فعالیت های معدنی جدید سید حامد قماشی

فعال با سابقه صنعت سنگ: معدن گرکان واقع در شهر آشتیان به بهره برداری رسیده و در حال حاضر مشغول استخراج سنگ این معدن هستیم.

355
0
سید حامد قماشی
سید حامد قماشی

سید حامد قماشی فعال با سابقه صنعت سنگ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: معدن گرکان واقع در شهر آشتیان به بهره برداری رسیده و در حال حاضر مشغول استخراج سنگ این معدن هستیم. سنگ این معدن «سند استون» طرح چوب است و در کارخانه ولیعصر واقع در دودهک فرآوری می شود.

وی افزود: این نوع سنگ برای نما و پله استفاده می شود و همچنین می توان از آن برای ساخت تزئینات داخل ساختمان مثل شومینه و گلدان استفاده کرد. قیمت کوپ این سنگ از صد هزار تومان تا صد و پنجاه هزار تومان است.

فعال با سابقه صنعت سنگ تصریح کرد: تاکنون روی صادرات این سنگ کار وسیع و گسترده ای انجام نداده ایم البته نمونه این سنگ در استرالیا وجود دارد و فعالان سنگ استرالیا روی صادرات این سنگ بسیار کار کرده و در صادرات آن بسیار موفق بوده اند. با توجه به اینکه آنها سالها است در زمینه صادرات این سنگ در بازارهای دنیا فعالیت کرده اند و به جایگاه بسیار خوبی در این زمینه رسیده اند رقابت کردن با آنها بسیار سخت است.

قماشی گفت: فرآوری شده این سنگ را به کربلا و نجف ارسال کردیم و در تلاش هستیم در مورد صادرات آن به کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدامات لازم را انجام دهیم. این نوع سنگ شکننده نیست و گرما و سرما روی آن هیچ تاثیری ندارد و برای کشوری مثل روسیه نیز بسیار مناسب است.

وی خاطر نشان کرد: مشتری های این سنگ در داخل ایران بیشتر کسانی هستند که تزئینات داخلی ساختمان مثل شومینه یا گلدان یا مجسمه های تزئینی تولید می کنند.

وی در مورد فعالیت های معدنی دیگرش توضیح داد: علاوه بر معدن گرکان فعالیت روی یک سنگ ورقه ای زرد که در نمای نامنظم ویلایی کاربرد دارد را نیز آغاز کرده ایم. این معدن در اطراف شانق است و مشغول انجام کارهای اکتشافی آن هستیم.

وی ادامه داد: در زمینه اکتشاف و بهره برداری این معدن مشکلاتی با منابع طبیعی داشتیم که این مشکلات برطرف شده و ما می توانیم سال آینده این معدن را به بهره برداری برسانیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید