فرج الله رجبی: تراکم فروشی چالش مهم کلان شهرهای ایران است

فرج الله رجبی: تراکم فروشی چالش مهم کلان شهرهای ایران است

435
0
فرج الله رجبی
فرج الله رجبی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، فرج الله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی کشور و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص سازه های بلند در کلانشهر ها گفت: در طرح های جامع و تفصیلی شهر ها طی کارشناسی صورت گرفته حداکثر ارتفاع ساختمان ها مشخص شده است که در اجرای آن نواقصی وجود دارد چرا که امروزه شهرداری ها برای تأمین منابع درآمدی اقدام به مجوزدهی خلاف طرح تفصیلی می کنند که در نهایت نتیجه این امر وضعیت کنونی کلانشهر های کشور را سبب می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور تصریح کرد: علاوه بر اینکه تهران و شهرهای بزرگ کشور به لحاظ سازه های بلند اشباع شده، در صورت بروز حادثه نظیر اتفاقی که در ساختمان پلاسکو تهران رخ داد، امداد رسانی بامشکلات متعددی رو به رو می شود.

رجبی ضمن بیان مشکلات عدیده ای که بلند مرتبه سازی بوجود آورده عنوان کرد: آلودگی هوا، تراکم جمعیت، کاهش کیفیت زندگی در کلان شهر و امکان بروز فاجعه انسانی از مهمترین مشکلات بلند مرتبه سازی در شهرها است.

وی در پایان با بیان اینکه تراکم فروشی ، مازاد بر تراکم مجاز بدون توجه به مقررات شهرسازی و با توجیه درآمد زایی برای هزینه های جاری توسط شهرداری ها انجام می شود عنوان کرد: بررسی و تصویب طرح تهیه درآمد پایدار شهرداری ها توسط مجلس موجب می شود تا شهرداری ها نیز بهانه ای برای تراکم فروشی نداشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

یازده − 10 =