غلامعباس جلالی: معارضین محلی بزرگترین مشکل معدنداران است

غلامعباس جلالی: معارضین محلی بزرگترین مشکل معدنداران است

عضو هیات مدیره خانه معدن کرمان جنوب: برخی از مردمی که در مجاورت معدن زندگی می کنند سعی می کنند از معدندار اخاذی کنند و برخی دیگر با بستن راههای منتهی به معدن جلوی ورود آنها را به معدن می گیرند.

346
0
غلامعباس جلالی
غلامعباس جلالی

غلامعباس جلالی عضو هیات مدیره خانه معدن کرمان جنوب در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: مهمترین مشکلی که در حال حاضر برخی معدنداران با آن دست به گریبان هستند مساله معارضین محلی است.

وی افزود: برخی از مردمی که در اطراف معادن زندگی می کنند شناخت درستی از کار معادن ندارند و در اغلب موارد برای معدنداران مزاحمت ایجاد می کنند، دیدگاه برخی از آنها نسبت به معدنکاران و کار آنها دیدگاه درستی نیست.

وی تصریح کرد: برخی از مردمی که در مجاورت معدن زندگی می کنند سعی می کنند از معدندار اخاذی کنند و برخی دیگر با بستن راههای منتهی به معدن جلوی ورود آنها را به معدن می گیرند.

عضو هیات مدیره خانه معدن کرمان جنوب گفت: به عنوان مثال زمانی که برای اکتشاف وارد یک محدوده می شویم و شروع به کار می کنیم برخی مدعی می شوند که این منطقه مال ما است و گوسفندهای ما سالها در این منطقه چرا می کردند و حالا اگر کسی می خواهد در این منطقه کار کند باید به ما سهم بدهد.

جلالی خاطر نشان کرد: اکثر سرمایه گذارانی که برای فعالیت در یک معدن وارد یک منطقه می شوند غیر بومی هستند و وقتی با این گونه تهدیدها مواجه می شوند ترجیح می دهند کار را رها کنند و در منطقه دیگری که امنیتش تظمین شده سرمایه گذاری کنند.

وی یادآور شد: مساله محیط زیست و اداره منابع طبیعی هم هنوز در بسیاری از مناطق حل نشده است. به عنوان مثال منطقه ای است که برای آن پروانه اکتشاف صادر شده و تمامی مراحل قانونی برای اکتشاف و بهره برداری طی شده اما پس از آن در منطقه حفاظت شده محیط زیست قرار گرفته و محیط زیست اجازه کار کردن به معدندار را نمی دهد.

وی ادامه داد: معارضین محلی با تهدیدهایی از قبیل آتش زدن دستگاهها و یا بستن راه، برای معدندارمزاحمت ایجاد می کنند اگر دولت واقعا به فکر رشد و توسعه معدن و صنعت سنگ در کشور است بیش از هر چیز لازم است که در زمینه تامین امنیت جانی و مالی معدنداران اقدامات لازم را انجام دهد.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده + یک =