غلامرضا میری: سنگ ایران به بغداد، سلیمانیه و اربیل  می رود

غلامرضا میری: سنگ ایران به بغداد، سلیمانیه و اربیل  می رود

دبیر انجمن صنفی سنگبری های محلات: سلیمانیه و اربیل و بغداد شهرهای در حال توسعه عراق هستند که در حال حاضر از مشتریان بسیار خوب سنگ ایران به شمار می روند.

277
0
غلامرضا میری
غلامرضا میری

غلامرضا میری دبیر انجمن صنفی سنگبری های محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: علیرغم تمامی صحبت هایی که در مورد برداشته شدن تحریم ها انجام می شود هنوز اتفاق مثبتی در زمینه مبادلات بانکی صورت نگرفته و همچنان فعالان صنعت سنگ برای انجام مبادلات بانکی با مشکل مواجه هستند.

وی افزود: درگذشته آمریکای جنوبی و آفریقا از بازارهای بسیار خوب سنگ ایران بودند که متاسفانه حدودا چهار سال است که این بازارها را از داست داده ایم.

وی ادامه داد: سلیمانیه و اربیل و بغداد شهرهای در حال توسعه عراق هستند که در حال حاضر از مشتریان بسیار خوب سنگ ایران به شمار می روند.

دبیر انجمن صنفی سنگبری های محلات: در شهر بغداد پروژه ای سی هزار واحدی در دست احداث است که رایزنی های لازم برای ارسال سنگ ایران به این شهر انجام شده و به زودی مقدمات عقد قرارداد فراهم می شود .

میری گفت: بزرگترین مشکل ما در کشورعراق و شهر بغداد این است که بانک های ما در این شهر شعبه ای ندارند و نمی توانیم مبادلات بانکی را به راحتی انجام دهیم .

وی خاطر نشان کرد: به دلیل اینکه هنوز مبادلات بانکی بین المللی انجام نمی شود برخئ فعالان صنعت سنگ مجبور هستند پول خود را به صورت چمدانی حمل و نقل کنند.

وی افزود: در طول دهه های گذشته وضعیت بازارهای داخلی ایران بسیار خوب بوده و به همین دلیل بسیاری از سنگبری های ما براساس «تولید برای داخل» طراحی شده اند و توان تولید سنگ صادراتی را ندارند بنابراین برای وارد شدن واحدهای تولیدی به بحث صادرات لازم است که بسیاری از این واحدها به تکنولوژی مدرن مجهز شوند .

وی ادامه داد: برخی نهادهای دولتی همکارهای لازم را با واحدهای تولیدی انجام نمی دهند. مشکلات برخی واحدهای تولیدی با اداره مالیات همچنان ادامه دارد و هنوز حل نشده است برخی واحدهای تولیدی اذعان می دارند که اداره مالیات از ما «مالیات برارزش افزوده ای» را می خواهد که ما اصلا از مشتری دریافت نکرده ایم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

5 × سه =