جوکار: نمایشگاه های داخلی تاثیری بر بهبود صنعت سنگ ندارند

جوکار: نمایشگاه های داخلی تاثیری بر بهبود صنعت سنگ ندارند

عضو اصلی هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران کارخانه های سنگبری استان فارس: کارخانه های ما قدیمی است و ماشین آلات سنتی می باشد و کیفیت ماشین آلات خارجی را دارا نیست، به همین دلیل مجبور به فروش سنگ خام هستیم. ما در این زمینه به حمایت و همکاری دولت نیازمندیم.

187
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

غلامرضا جوکار عضو اصلی هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران کارخانه های سنگبری استان فارس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: مشکلات در حوزه کاری ما بسیار زیاد است ولی بخش عمده آن مشکل مالیات برارزش افزوده و بحث فروش می باشد. بدون شک فروش راکد شده است، به طوری که فروش ما در سال ۹۴ حدود ۳۰ درصد نسبت به سال ۹۳ افت پیدا کرده است.

وی افزود: نمایشگاه های داخلی تاثیر چندانی بر بهبود صنعت سنگ ندارد. در ایران و به طور کل در کشور های جهان سوم؛ حقوق و دستمـزد افراد پائین است و انگیزه ای برای کار و پیشرفت در این حوزه وجود ندارد. متاسفانه امروزه ما برای شرکت در نمایشگاه هیچ انگیزه ای نداریم زیرا چیزی برای نشان دادن نداریم و فقط به عنوان بازدید کننده در نمایشگاه ها حضور به هم می رسانیم.

عضو اصلی هیئت مدیره انجمن صنفی مدیران کارخانه های سنگبری استان فارس ادامه داد: کارخانه های ما قدیمی است و ماشین آلات سنتی می باشد و کیفیت ماشین آلات خارجی را دارا نیست، به همین دلیل مجبور به فروش سنگ خام هستیم.  ما در این زمینه به حمایت و همکاری دولت نیازمندیم.

جوکار گفت: با توجه به اجرای برجام و رفع تحریم ها قطعا جای امیدواری می باشد و همچنان صبر پیشه می کنیم چون با گذشت حدود ۳ ماه نمی توان انتظار تغییر کلی را داشته باشیم و امیدواریم که تاثیر مثبت اجرای برجام را روی صنعت سنگ و معدن به زودی ببینیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید