غلامحسین شافعی: باید در قرارداد تجارت ترجیحی تجدیدنظر شود

غلامحسین شافعی: باید در قرارداد تجارت ترجیحی تجدیدنظر شود

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع مشهد: کل مبادلات اقتصادی رسمی و غیررسمی ایران و پاکستان در سال گذشته 1.2 میلیارد دلار بوده که ما درصدد هستیم با شناسایی قابلیت‌های دو کشور این رقم را به چندین برابر برسانیم.

302
0
غلامحسین شافعی
غلامحسین شافعی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع مشهد شامگاه سه‌شنبه در نشست مشترک فعالان تجاری و صنعتی ایران و پاکستان که در محل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن مشهد برگزار شد، اظهار داشت: دوران جدیدی در روابط خارجی ایران با کشورهای دیگر ایجاد شده و همکاری با کشور پاکستان به عنوان کشور همسایه که اشتراکات و قرابت‌های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی و دینی بسیاری با ما دارد یک از اولویت‌های سیاست دولت ایران است.

وی افزود: ایران و پاکستان دو عضو اصلی و تعیین کننده سازمان همکاری اقتصادی اکو هستند. وضعیت سیاسی جدید در دوران پس از برجام فرصت‌های جدیدی برای ما ایجاد کرده که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه همکاری‌های سه‌جانبه و چندجانبه با افغانستان و سایر کشورهای عضو اکو باشد.

شافعی خاطرنشان کرد: اتصال راه‌آهن ایران به پاکستان و افتتاح راه‌آهن آسیای شرقی به چین زمینه‌ساز گسترش همکاری‌های ایران و پاکستان در زمینه ترانزیت و حمل و نقل خواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن مشهد گفت: باید در قرارداد تجارت ترجیحی تجدیدنظر شود. قرارداد تجارت ترجیحی ما را به سمت مبادلات غیررسمی می برد درحالی که ما به یک تجارت رسمی احتیاج داریم تا از قاچاق جلوگیری کند.

شافعی خاطرنشان کرد: کل مبادلات اقتصادی رسمی و غیررسمی ایران و پاکستان در سال گذشته ۱٫۲ میلیارد دلار بوده که ما درصدد هستیم با شناسایی قابلیت‌های دو کشور این رقم را به چندین برابر برسانیم.

در ادامه جلسه الماس حیدر معاون اتاق بازرگانی و صنایع لاهور پاکستان با تاکید بر ایجاد رابطه تجاری رسمی و قانونی و جلوگیری از گسترش قاچاق اظهار داشت: امروز دولت پاکستان آماده همکاری اقتصادی و بانکی با ایران براساس استاندارهای تجارت جهانی است. در صنعت نساجی، دربخش مصالح ساختمانی، مواد غذایی، قطعات خودرو، داروسازی و غیره نیز آماده سرمایه گذاری و برقراری رابطه تجاری با ایران هستیم.

 

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

چهارده + چهارده =