علی یزدانی: ۹۰ درصد صنایع کشور بنگاه‌های کوچک و متوسط هستند

علی یزدانی: ۹۰ درصد صنایع کشور بنگاه‌های کوچک و متوسط هستند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: از 87 هزار و 659 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در کشور، 37 هزار و 120 واحد، مستقر در شهرکهای صنعتی مستقر هستند که با این حساب حدود 90 درصد از صنایع کشور را بنگاه‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند.

173
0
علی یزدانی
علی یزدانی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایسنا، علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ضمن اعلام اینکه بیش از ۷۰۰۰ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی تعطیل هستند، گفت: با برنامه های پیش بینی شده، باید واحدهای صنعتی تملک شده توسط بانکها به چرخه تولید کشور بازگردند.

وی با اشاره به اینکه ۸۷  هزار و ۶۵۹ واحد صنعتی در کشور پروانه بهره‌برداری گرفته اند، اظهار کرد: از این تعداد ۱۲۰ واحد در شهرک‌های صنعتی و مابقی در خارج شهرک‌های صنعتی قرار دارند.

وی ادامه داد: از واحدهای صنعتی که در کشور وجود دارند ۷۹ هزار و ۸۳۸ واحد جزو صنایع کوچک هستند که ۴۰ درصد صنایع را شامل می‌شود و کمتر از ۱۰ نفر اشتغال دارد.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه ۹۹ هزار و ۸۴۰ جواز تاسیس برای راه اندازی واحدهای صنعتی صادر شده است، تصریح کرد: قرار بر این است از این تعداد ۲۹ هزار و ۷۹۹ واحد درداخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی که حدود ۲۷ درصد جوازها را شامل می‌شود راه اندازی شود.

وی تاکید کرد: توسعه صنایع کوچک و ایجاد و توسعه زیرساخت‌های صنعتی از دیگر اهداف و ماموریت این کارگروه است که ۹۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد و از این تعداد در ۷۷۸ شهرک و ناحیه صنعتی زمین واگذار می‌شود و ۱۳۶ هزار هکتار زمین در اختیار شهرک و نواحی صنعتی قرار دارد.

وی بیان کرد: از مجموع شهرک‌های صنعتی که در آن زمین واگذار می‌شود ۱۶۷ متقاضی وجود داشته تا در آنجا سرمایه گذاری کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه خاطرنشان کرد: در ۵۸ شهرک و ناحیه صنعتی که در آن زمین واگذار می‌شود هیچ قرار دادی منعقد نشده و در ۱۰۰ شهرک نیز قرار داد منعقد شده اما کارخانه ای به بهره برداری نرسیده است.

وی افزود: با رفع موانع قانونی پیش روی سرمایه‌گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی که از چرخه تولید خارج شده و یا پایین‌تر از ظرفیت مشغول به کار و فعالیت هستند، از اولویت‌های اصلی سازمان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: از ۸۷ هزار و ۶۵۹ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در کشور، ۳۷ هزار و ۱۲۰ واحد، مستقر در شهرکهای صنعتی مستقر هستند که با این حساب حدود ۹۰ درصد از صنایع کشور را بنگاه‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند.

یزدانی به منافع موجود در شهرکها و نواحی صنعتی اشاره کرد و افزود: با توجه به وجود امکانات زیربنایی در شهرکها و نواحی صنعتی تمامی دستگاه های مرتبط با صنعت باید به جذب سرمایه گذار در این مناطق عزم جدی داشته باشند.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید