علی ملک زاده: فرهنگ سنگ را در ایران گسترش دهیم

علی ملک زاده: فرهنگ سنگ را در ایران گسترش دهیم

مدیر عامل شرکت بهسامان سنگ زرین: حضور در نمایشگاه های داخلی باعث می شود که هم تولید کننده و هم مصرف کننده و هم مخاطبان به نوعی با فرهنگ سنگ آشنا شوند. نمایشگاه باعث می شود فرهنگ سنگ در جامعه گسترش یابد. در نمایشگاه ها تولید کننده ها با فن آوری روز و متد های جدید تولید آشنا می شوند.

320
0
علی ملک زاده
علی ملک زاده

علی ملک زاده مدیر عامل شرکت بهسامان سنگ زرین و گروه معادن شهاب سنگ کرج در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: در بحث کارخانه های سنگبری با توجه به اینکه اکثر مواد اولیه و مرغوب یا صادر می شوند و یا در اختیار کارخانه هایی خاص قرار می گیرند برای تهیه سنگ کوپ به مشکل بر می خوریم.

وی افزود: ماشین آلاتی که در ایران تولید می شوند در بسیاری از موارد کارایی لازم را ندارند  و به ماشین آلات خارجی که مدرن و مکانیزه هستند نیز دسترسی نداریم.

وی ادامه داد: تسهیلات بانکی نداریم و برای دریافت خدمات بیشتر بانکی به دلیل سود های کلانی که برای آن در نظر گرفته اند محدودیت داریم. مشکلات ما با اداره بیمه و اداره دارایی همچنان موجود است و برخی از آنها همچنان ادامه دارد. گرانی برق هم از دیگر مشکلات ما است.

ملک زاده گفت: حضور در نمایشگاه های داخلی باعث می شود که هم تولید کننده و هم مصرف کننده و هم مخاطبان به نوعی با فرهنگ سنگ آشنا شوند. نمایشگاه باعث می شود فرهنگ سنگ در جامعه گسترش یابد. در نمایشگاه ها تولید کننده ها با فن آوری روز و متد های جدید تولید آشنا می شوند.

وی تصریح کرد: در نمایشگاه های خارج از کشور سنگ از تنوع زیادی برخوردار است به همین دلیل شرکت در نمایشگاه های خارجی باعث آشنایی با تنوع سنگ ها و همچنین معرفی سنگ ایران می شود.

مدیر عامل شرکت بهسامان سنگ زرین افزود: برای انجام صادرات باید شرایط لازم را فراهم کرد، در درجه اول ماشین آلات باید طوری باشد که بتوانند سنگ مورد نظر مشتریان خارجی را تولید کنند. در ایران تنوع سنگ خام بالاست و این پتانسیل را دارد که در بازرهای جهانی حضوری موثر داشته باشد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید