علی مرادی: صنعت سنگ ایران نیازمند بازار فروش است

علی مرادی: صنعت سنگ ایران نیازمند بازار فروش است

مدیرعامل شرکت گرانیت سالار: در حال حاضر صحبت هایی در مورد اعطاء وام به واحدهای تولیدی مطرح است اما واحدهای تولیدی بیشتر از آنکه نیاز به وام داشته باشند نیازمند بازار فروش هستند.

194
0
علی مرادی
علی مرادی

علی مرادی مدیر عامل شرکت گرانیت سالار در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: شرکت گرانیت سالار هم در استخراج سنگ کوپ از معادن فعالیت می کند و هم در فرآوری سنگ. استخراج سنگ گرانیت از معدن از سال ۱۳۷۵ شروع شده و کارخانه فرآوری از سال ۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: در حال حاضر صحبت هایی در مورد اعطاء وام به واحدهای تولیدی مطرح است اما واحدهای تولیدی بیشتر از آنکه نیاز به وام داشته باشند نیازمند بازار فروش هستند، در حال حاضر در بسیاری از کارخانه ها یک یا دومیلیارد سنگ موجود است که اگر بازار راه بیافتد و این محصولات فروش برود ما هیچ نیازی به وام نداریم.

مدیرعامل شرکت گرانیت سالار گفت: اگر کارخانجات تولیدی وام بگیرند ولی بازار فروش نداشته باشند به طور حتم با مشکل مواجه می شوند. این وامی که پرداخت می شود در دو یا سه ماه بابت هزینه های کارخانه تمام می شود و پس از آن اگر کارخانه فروش نداشته باشد باز هم با مشکل مواجه می شود.

وی تصریح کرد: در زمان تحریم ما مشتری صادراتی داشتیم و کار نقل و انتقال پول هم توسط واسطه ها انجام می شد،  توقع داشتیم که پس از برجام این روند هم در زمینه افزایش مشتری و هم در زمینه نقل و انتقال پول بهتر انجام شود اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

وی ادامه داد: سنگ گرانیت ایران به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارد و همین طور قیمت بسیار خوب آن، قابلیت رقابت در بازارهای جهانی را دارد، ترکیه یکی از مشتری های سنگ گرانیت ایران است که هم سنگ کوپ از ایران می برد و هم سنگ فراوری شده، در این چند سال اگر صادرات سنگ به کشور ترکیه نبود بسیاری از کارخانه ها به طور کامل ور شکست شده بودند.

وی تاکید کرد: باید این نکته را پذیرفت که همه کارخانه ها نمی توانند در بحث صادرات وارد شوند و برخی از کارخانه ها باید برای تولید داخل سنگ خود را فرآوری کنند و دولت باید با تمهیداتی که می اندیشد بازار مصرف برای تولیدات آنها را نیز فراهم کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفده + 4 =