علی محمد زاده: جذب سرمایه‌گذار در معادن سنگ گرمه مطلوب نبوده است

علی محمد زاده: جذب سرمایه‌گذار در معادن سنگ گرمه مطلوب نبوده است

132
0
علی محمد زاده
علی محمد زاده

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، علی محمد زاده فرماندار شهرستان گرمه اظهار داشت: در گرمه معادن خوبی داریم که یک ظرفیت برای توسعه است اما در این حوزه کمتر فعالیت شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های معدنی گرمه کمتر معرفی‌شده است افزود: گفته می‌شود برای رونق معادن باید بخش خصوصی سرمایه بیاورد اما بخش خصوصی را ما باید جذب کنیم زیرا با منتظر ماندن نمی‌شود سرمایه‌گذار وارد کرد.

فرماندار شهرستان گرمه با اشاره به اینکه گاهی سرمایه‌گذارانی هستند که درخواست سرمایه‌گذاری دارند اما ظرفیت‌ها را نمی‌شناسند و اطلاع ندارند اظهار داشت: ریسک سرمایه‌گذاری در بخش معدن بالاست و سرمایه‌گذار در تلاش است که از سودده بودن سرمایه‌گذاری خود اطمینان کسب کند و این امر باید توسط صنعت، معدن و تجارت انجام شود.

محمدزاده خاطرنشان کرد: شهرستان گرمه قطب سنگ مرمریت است و اکنون دو معدن مرمریت فعال در شهرستان داریم اما یکی از این معادن با مشکل زیادی روبه‌رو است و به دنبال دریافت تسهیلات است. پیگیر هستیم تا از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مشکل این واحد معدنی برطرف شود.

وی افزود: برای ایجاد واحدهای فرآوری در حوزه معادن سنگ مرمریت نیز پیگیر هستیم اما مشکلی که مشکل کشوری هم هست رکود در ساخت‌ و ساز است و کاهش چشمگیر ساخت‌ و ساز بازار فعالیت در سنگ‌ها را هم با مشکل و چالش روبه‌رو است.

0
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

9 + 1 =