علی توانگر: برخی کارگران ایرانی تن به کار سنگبری نمی دهند

علی توانگر: برخی کارگران ایرانی تن به کار سنگبری نمی دهند

274
0
علی توانگر
علی توانگر

علی توانگر مدیر عامل سنگبری پاسارگاد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: سابقه کاری من در حرفه سنگبری از سال ۱۳۵۵ تا به الان است و حدودا دو سال است که سنگبری پاسارگاد را نیز افتتاح کرده ام.

وی در ادامه گفت: مشکلاتی نظیر عدم نقدینگی، سود بالای بانکی و مالیات بر ارزش افزوده  گریبانگیر صنعت سنگ و معدن است. در زمینه مالیات بر ارزش افزوده از طرف انجمن سنگ ایران در حال پیگیری هستیم که در صورت امکان این مالیات از صنف سنگ حذف گردد.

مدیر عامل سنگبری پاسارگاد افزود: علاوه بر مشکلات ارزش افزوده و مالیات، مشکلات مربوط به کارگر را داریم،برخی کارگران ایرانی تن به کار نمیدهند و توانایی انجام کار در معادن و سنگبریها را ندارند. دولت در زمینه کارگر تنها کاری که میتواند انجام دهد ارائه کلاسهای آموزشی برای کارگران توسط متخصصان در این زمینه است.

وی یادآور شد:دستگاه های فرآوری و برش سنگ بسیار فرسوده است اما توان خرید دستگاههای جدید را نداریم. هزینه اصطکاک بالا است.

توانگر گفت: در گذشته صادرات انجام میدادیم اما امروزه به دلیل عدم نقدینگی و مشکلاتی که وجود دارد توان انجام صادرات را هم نداریم. دولت باید از صادرات سنگ خام جلوگیری کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

6 + 16 =