علی اصغرزاده: ذخایر طلای معدن موته یک میلیون تن افزایش یافت

علی اصغرزاده: ذخایر طلای معدن موته یک میلیون تن افزایش یافت

مدیر اکتشافات ایمیدرو: با انجام فعالیت های جدید اکتشافی، یک میلیون تن ذخیره قطعی به ذخایر معدن طلای موته افزوده شد.

259
0
علی اصغرزاده
علی اصغرزاده

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایمیدرو، علی اصغرزاده مدیر اکتشاف ایمیدرو که در حاشیه بازدید رییس هیات عامل ایمیدرو از معدن طلای موته سخن می گفت، اظهار داشت: با توجه به اینکه معدن موته از سال ۷۲ تاکنون مشغول به فعالیت بوده است شاهد کاهش میزان ذخایر و عیار طلای این معدن هستیم از همین رو برای تداوم فعالیت های معدنی اقدام به انجام فعالیت های جدید اکتشافی کردیم که حاصل آن کشف یک میلیون تن ذخیره در معدن چاه خاتون موته است.

وی  با اشاره به اینکه مجتمع طلای موته دارای ۹ معدن طلا است، گفت: تاکنون تنها معدن چاه خاتون مجوز فعالیت معدنی از سازمان حفاظت محیط زیست داشته که به تازگی مجوز محیط زیست معدن دره اشکی نیز صادر شده است که این امر خبر خوشی برای توسعه معادن طلا محسوب می شود.

به گفته وی معدن دره اشکی نیز با اکتشافات جدید ۲۷۲هزار تن ذخیره به دست آورده که این میزان با اجرای برنامه های جدید اکتشافی، قابلیت افزایش دارد.

در ناحیه معدنی «موته» ۹ کانسار طلا با ذخیره بیش از یک میلیون و دویست هزار تن و با عیار چهار گرم در تن شناسایی شده است. در سالهای ۱۳۷۰و ۱۳۷۱ عملیات اکتشاف تکمیلی در دو کانسار چاه خاتون و سنجده انجام گرفت و مشخص شد که مقدار سه میلیون تن ذخیره با عیار سه گرم در تن در این دو معدن وجود دارد.

مدیر اکتشاف ایمیدرو تصریح کرد: به زودی با فناوری های جدیدی که با استفاده از مشاور خارجی به دست آورده ایم، شاهد افزایش ذخایر معدنی کشور به ویژه فلزات پایه خواهیم شد.

معدن طلای موته نخستین کارخانه تولید شمش طلا در کشور است که در شهرستان میمه (شمال غربی میمه و شمال شرقی گلپایگان) در استان اصفهان قرار دارد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید