علی ابوالحسنی: هزینه های بیمه صنف سنگ تقسیط شود

علی ابوالحسنی: هزینه های بیمه صنف سنگ تقسیط شود

274
0
علی ابوالحسنی
علی ابوالحسنی

علی ابوالحسنی عضو انجمن صنفی سنگبریهای شهرستان درود در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت بنده در زمینه تولید و عرضه سنگهای ساختمانی است. پدرم فعالیت خود را از سال ۱۳۵۷ آغاز کرد و بنده ادامه این کار را از سال ۱۳۶۵ بر عهده گرفتم.

وی در ادامه گفت: سرمایه در گردش و نقدینگی در کارخانه های سنگبری بسیار کم شده است. اغلب دستگاه هایی که ما استفاده می کنیم فرسوده است و برای فرآوری سنگ به شکل سنتی کاربرد دارد. برای به روزرسانی و مدرن کردن دستگاه ها به سرمایه نیاز داریم که این سرمایه، توسط دولت و بانک باید تامین شود، بدون همکاری دولت و بان از عهده تامین این سرمایه عاجز هستیم.

عضو انجمن صنفی سنگبریهای شهرستان درود افزود: در چند سال گذشته در زمینه صادرات به کشور عراق فعالیت داشته ایم اما در حال حاضر به دلیل وضعیت موجود در عراق و همین طور وجود مشکلات داخلی توان انجام صادرات را نداریم.

وی یادآور گفت: وام هایی که دولت در اختیار صنف سنگ میگذارد، شرایط سختی را در بازپرداخت دارد. به عنوان مثال برخی وام ها را باید یکساله پرداخت کرد که این وام اصلا به درد تولید نمی خورد؛ حدودا ۵ ماه طول می کشد که سنگ را فرآوری و آماده فروش کنیم چطور می توانیم این وام را یکساله پرداخت کنیم؟

ابوالحسنی در پایان گفت: مشکل بیمه هم به تمامی مشکلات ما افزوده شده است، اداره بیمه نرخی چند درصدی را برای ککارگر در نظر گرفته است تا این مبلغ را کارفرما برای کارگر پرداخت کند. اما اداره بیمه این هزینه را بعد از بیست سال کاری یعنی بعد از بازنشستگی کارگر دریافت میکند که مبلغ هنگفتی میشود، اگر این مبلغ را ماهیانه دریافت کنند شرایط را برای ما بهتر میکنند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

5 × 3 =