علیرضا چلونگر: برای صادرات به کیفیت بالا و قیمت پایین نیازمندیم

علیرضا چلونگر: برای صادرات به کیفیت بالا و قیمت پایین نیازمندیم

مدیر هنر سنگ خورشید اصفهان: راهکارهای موجود جهت برون رفت صنعت از رکود همکاری دولت با تولید کننده ها و انجام صادرات می باشد. حتی صادرات نیز به همکاری دولت نیاز دارد پس نتیجه می گیریم حمایت و همکاری دولت جهت برون رفت صنعت از رکود و انجام صادرات حائز اهمیت می باشد.

336
0
علیرضا چلونگر
علیرضا چلونگر

علیرضا چلونگر مدیرعامل شرکت هنر سنگ خورشید اصفهان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته اصفهان اظهار کرد: مهمترین عامل رکود شدید بازار اعم از رکود اقتصادی و ساختمانی که در حال حاضر با ان مواجه هستیم به تولید کنندگان مربوط می شود. کیفیت بسیاری از محصولات ماپایین و قیمت آن بالا است به طوری که بازار های خارجی مشتری نیستند.

وی ادامه داد: راهکارهای موجود جهت برون رفت صنعت از رکود همکاری دولت با تولید کننده ها و انجام صادرات می باشد. حتی صادرات نیز به همکاری دولت نیاز دارد پس نتیجه می گیریم حمایت و همکاری دولت جهت برون رفت صنعت از رکود و انجام صادرات حائز اهمیت است.

چلونگر گفت: دلالان سنگ به شدت افزایش یافته اند یعنی دلالانی که بدون پروانه فعالیت اقدام به خرید و فروش سنگ می کنند. همچنین گران بودن بعضی دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته باعث گران شدن کالای فرآوری شده می شود. وجود این دلالان و گران بودن اجناس باعث شده است که ما در زمینه صادرات نقش کمرنگی داشته باشیم.

وی افزود: شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی بسیار تاثیر گذار بوده است و بنده به طور پنج سال مدوام در این نمایشگاه ها شرکت می کنم و تاثیر آن را به عینه مشاهده کرده ام. نمایشگاه هایی که در کشور های خارجی برگزار می شوند کمتر با محصولات ما آشنایی دارند شاید به دلیل این است که ما مکانی برای ثبت صنعتی نداریم.

وی ادامه داد: مدتی پیش در مالزی در نمایشگاهی شرکت کرده ام که متاسفانه به موفقیت نرسیده ام و آن هم به دلیل مشکلاتی بود که دولت خودمان بر سر راهمان قرار داده است. مشکلاتی نظیر حمل و نقل، ماشین آلات و کارت بازرگانی باعث شد که از موفقیت ما در این نمایشگاه کاسته شود.

مدیر هنر سنگ خورشید اصفهان در ادامه مصاحبه خود با خبرگزاری سنگ ایران گفت: عمده فعالیت ما کار روی خورده سنگ ها و ضایعات سنگ می باشد که با فر آوری که روی آن انجام می دهیم و با مواد شیمیایی ترکیب می کنیم آنها را به سنگ های تزئینی تبدیل می کنیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هجده + 2 =