علیرضا سلیمی: نمایشگاه‌های سنگ کشور در محلات تجمیع شود

علیرضا سلیمی: نمایشگاه‌های سنگ کشور در محلات تجمیع شود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خواستار اجرایی شدن قول مساعد وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر برپائی نمایشگاه‌های سنگ ساختمانی کشور در شهرستان محلات شد.

227
0
حجت الاسلام علیرضا سلیمی
حجت الاسلام علیرضا سلیمی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به سفر اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان مرکزی اظهار کرد: مقام عالی این وزارتخانه در آئین افتتاح نهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در شهر نیم‌ور از توابع شهرستان محلات در پاسخ به درخواستی مبنی بر برپائی نمایشگاه‌های سنگ ساختمانی کشور که هم‌اکنون در استان‌های تهران، مشهد و اصفهان برگزار می‌شد، قول مساعد دادند که تقاضای اجرایی شدن آن را داریم.

وی با اشاره به تولید بیش از دو درصد سنگ جهان در شهرستان محلات اظهار کرد: فعالیت ۷۰ معدن و ۲۸۰ واحد فرآوری با برداشت سالانه بیش از دو میلیون تن سنگ از این معادن بیانگر ظرفیت بالای شهرستان محلات در این حوزه است که با برپائی نمایشگاه‌های بین‌المللی سنگ در این منطقه انگیزه  بیشتری برای تولیدکنندگان و فعالان این عرصه ایجاد خواهد کرد.

این نماینده مردم در خانه ملت تقاضای موثر، را از جمله مشکلات تولیدکنندگان سنگ در این شهرستان دانست و تصریح کرد: شکل‌گیری تقاضای موثر منجر به افزایش تولید خواهد شد و یکی از شیوه‌های ایجاد تقاضای موثر برپائی نمایشگاه‌های بین‌المللی با حضور فعالان این عرصه خواهد بود.

وی تصریح کرد: ایجاد تقاضای موثر عامل مهمی در تقویت صادرات موثر خواهد بود و این همان حلقه مفقوده در رونق صنعت سنگ در این منطقه است.

سلیمی در ادامه با اشاره به سفر دو روزه وزیر صنایع به استان مرکزی گفت: در این سفر علاوه بر مطلع شدن وزیر ار پیشرفت‌های استان و آگاهی از مطالبات صنعتگران، چالش‌های حوزه صنعت از زبان تولید‌کنندگان و صاحبان صنایع که به عنوان سربازان خط مقدم اقتصاد مقاومتی هستند، شنیده شد و تصمیماتی نیز گرفته شد.

وی با تاکید بر اینکه وزیر صنایع در این سفر با بررسی مشکلات صنعت‌گران استان مرکزی به عنوان استان استراتژیک کشور در حوزه صنعتی و تولیدی به خوبی در فضای واقعی تولید و صنعت قرار گرفت، تصریح کرد: انتظار مجموعه استان به ویژه نمایندگان مجلس عملیاتی شدن مصوباتی است که در جریان این سفر تصویب شد.

به گفته سلیمی برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و از بین بردن موانع توسعه‌ای این واحدها، بهره‌مندی بیشتر صنایع استان از تسهیلات صندوق توسعه ملی و اجرایی شدن راهکارهای اتخاذ شده برای تقویت صادرات از جمله مهم‌ترین مصوبات این سفر دانست که باید عملیاتی شود.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی استان مشکل نقدینگی دارند، افزود: برای تامین سرمایه در گردش این واحدها نیز تصمیماتی اتخاذ شده است که امیدواریم با پیگیری مسئولان استانی و وزارت صنایع موضوعات مطرح شده عملیاتی شود تا استان مرکزی به درستی از برکات و دستاوردهای این سفر بهره‌مند شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده + نه =