باقری: بخش معدن نیازمند حوزه تخصصی قضایی است

باقری: بخش معدن نیازمند حوزه تخصصی قضایی است

رئیس خانه معدن خراسان جنوبی: تشکیل حوزه تخصصی قضایی از نیازها و درخواستهای بخش معدن خراسان جنوبی است.

368
0
علیرضا باقری
علیرضا باقری

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، علیرضا باقری رئیس خانه معدن خراسان جنوبی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات معدن کاران خراسان جنوبی که با حضور رئیس سازمان مهندسی معدن ایران همراه بود اظهار داشت: در حال حاضر مهم ترین مشکل معدن کاران که مانعی برای توسعه سرمایه گذاری می‌شود، وضعیت حقوقی بین مکتشفین و بهره برداران است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دعاوی حقوقی بی مکتشفان  به حوزه‌های قضایی ارجاع داده می‌شود افزود: دعاوی حقوقی به حوزه‌های قضایی ارجه داد ه می‌شود که در این زمینه نیست و ما درخواست داریم این دعاوی قبل از ارجع به نظام قضایی در یک جلسه متشکل از متخصصان این حوزه کارشناسی شود.

رئیس خانه معدن خراسان جنوبی با بیان اینکه استان دارای پتانسیل بالقوه معدنی زیادی است،گفت: تشکیل حوزه تخصصی قضایی در حوزه معدن یکی از مهم تیرن نیازهایی است که فعلان بخش معدن خراسان جنوبی درخواست دارند.

باقری افزود: در تهیه طرحهای توجیهی که انجام می‌شود، اگر نظام در این راستا گزارشاتی بدهند شاید سرمایه دارها با اطمینان خاطر بیشتری برای حضور و سرمایه گذاری در این بخش اقدام کنند.

وی اظهار داشت: تشکیل حوزه تخصصی قضایی در بخش معدن از دو سال گذشته به طور جدی از سوی استان خراسان جنوبی و کشور دنبال شده اما تا کنون آمادگی برای این موضوع به جهات مختلف ایجاد نشده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید