علاءالدین میرمحمدصادقی: تشدید رکود نتیجه عملکرد اشتباه بانک ها است

علاءالدین میرمحمدصادقی: تشدید رکود نتیجه عملکرد اشتباه بانک ها است

نائب‌رئیس اتاق بازرگانی تهران: دولت باید چاره‌اندیشی کند و وام و تسهیلاتی به بخش تولید داده شود تا بتوانند چرخ اقتصاد را به حرکت دربیاورند و کالاهایی تولید شود که صادر شود و بازارهای بین المللی را به دست بیاوریم.

300
0
علاءالدین میرمحمدصادقی
علاءالدین میرمحمدصادقی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، علاءالدین میرمحمدصادقی در مورد وضعیت تولید در کشور، با یادآوری اینکه سال گذشته یکی از بدترین سال‌ها برای تولید و تولیدکننده و اقتصاد، به‌خصوص اشتغال در کشور بود، اظهار داشت: اواخر سال ۹۴ امیدی در جامعه ایجاد شد و جنب و جوشی شکل گرفت، منتها این امید به ثمر نرسید.

وی افزود: امیدواریم در سال جاری امیدی که برای اقتصاد کشور ایجاد شده، جامعه عمل بپوشد و  رونق و تحولی در اقتصاد کشور و وضعیت مردم ایجاد شود.

نائب‌رئیس اتاق بازرگانی تهران در مورد اقدامات دولت برای رونق اقتصادی، گفت: دولت تصمیم دارد اقدامی انجام دهد و تلاش می‌کند، منتها وضعیت به‌حدی آشفته است که مشخص نیست دولت تا چه‌زمانی موفق شود مشکلات را حل کند.

میرمحمدصادقی با تأکید بر اینکه دولت باید هم رکود را ریشه‌کن و هم برای ایجاد شغل و حل مشکل بیکاری اقدام و آن را برطرف کند، بیان کرد: دولت عزمی برای حل مشکلات دارد، ولی توفیقشان قابل پیش‌بینی نیست.

وی در مورد نقش دولت در تشدید رکود گفت: جوانب و مسائلی ایجاد شده، که عموماً دست به دست هم داده و رکود ایجاد شد، هم تحریم مؤثر بود و هم برخی از تصمیماتی که گرفته شد در آن مؤثر بود.

این فعال بخش خصوصی اضافه کرد: عدم همکاری بانک‌ها و مشکلات اقتصاد کشور باعث ایجاد و تشدید رکود شد و مردم به‌جای اینکه پول خود را در تجارت و تولید سرمایه گذاری کنند، در بانک‌ها سپرده گذاری کردند و بانک‌ها این پول‌ها را صرف تجارت و خرید ملک کردند که حاصل آن تشدید رکود بود.

میرمحمدصادقی با اعلام اینکه در سال ۹۴ وضعیت خاصی برای اقتصاد کشور ایجاد شد که در سال‌های گذشته استثنا بود، گفت: دولت باید چاره‌اندیشی کند و وام و تسهیلاتی به بخش تولید داده شود، تا بتوانند چرخ اقتصاد را به حرکت دربیاورند و کالاهایی تولید شود که صادر شود و بازارهای بین المللی را به دست بیاوریم.

نائب‌رئیس اتاق بازرگانی تهران تأکید کرد: بدیهی است که اگر دولت توجهی به تولید نکند ضربه بیشتری به تولید وارد می‌شود و ممکن است نابود ‌شود و امیدواریم که وضعیت تولید در سال جاری نسبت به سال ۹۴ بهتر شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

4 × 5 =