عقد تفاهم نامه همکاری صنعت سنگ بین ایران و ترکیه

عقد تفاهم نامه همکاری صنعت سنگ بین ایران و ترکیه

ماحصل سفرهیات تخصصی سنگ استان مرکزی به نمایشگاه ازمیر ترکیه انعقاد چندین تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی، اتاق بازرگانی اراک و با انجمن سنگ ومعدن ترکیه IMIB بوده است.

408
0
ایران ترکیه
ایران ترکیه

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، بیست و دومین نمایشگاه بین المللی سنگ تزئینی و تکنولوژی ازمیر ترکیه از تاریخ ۴ الی ۷ فروردین برگزار شد. در این نمایشگاه ۵۱۰۹۲ متر مربع فضای نمایشگاهی و ۱۵۶۲ شرکت کننده وجود داشت.

از تعداد ۱۵۶۲ شرکت کننده در این نمایشگاه ۲۹۹ شرکت از کشورهای دیگر و بقیه شرکت کنندگان از کشور ترکیه  بوده اند. سهم ایران در این نمایشگاه ۵ شرکت بوده است.

این دوره از نمایشگاه ازمیر ترکیه ۵۱۱۴۹ بازدید کننده داشته که تعداد ۷۴۴۲ نفر از آنها بازدید کننده خارجی بوده اند.

شرکت کنندگان در این نمایشگاه از بخش های مختلف صنعت سنگ اعم از؛ سنگ های خام، لوازم مصرفی، ماشین آلات، فرآوری سنگ، تجهیزات معادن، حمل و نقل و بسته بندی سنگ های تزئینی، انتشارات تخصصی سنگ و ماشین آلات معدنی بوده اند.

این نمایشگاه از سال ۱۹۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده و در دو سال اخیر به سایت جدید نمایشگاه که در خارج از شهر ازمیراست نقل مکان کرده است.

محمدرضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، بهنام نیکفر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران و رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی اراک، بهزاد نیکفر رئیس خانه معدن استان مرکزی و محمد حلاجیان مدیر اجرایی نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران به همراه تنی چند از فعالان صنعت سنگ در این نمایشگاه حضور یافتند.

علی کی اوغلو
علی کی اوغلو

اولین جلسه هیات تخصصی سنگ استان مرکزی با علی کی اغلو  ali-kahy aogluرئیس انجمن صادر کنندگان سنگ ترکیه برگزار شد که در این جلسه ظرفیت های صنعت سنگ ایران و ترکیه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و در مورد زمینه های تعامل و همکاری دو کشور اعم از تبادل اطلاعات صنعتی و تکنولوژی گفتگو شد. در پایان جلسه هیات تخصصی سنگ استان مرکزی با علی کی اغلو رئیس انجمن صادر کنندگان سنگ ترکیه تفاهم نامه ای مبنی بر رشد و گسترش همکاریهای دو جانبه به امضاء رساند.

حسن تون چای
حسن تون چای

هیات تخصصی سنگ استان مرکزی در راستای اهداف سفر خود دومین نشست تخصصی خود را با حسن تون چایk.hasan tuncag  مدیرعامل نمایشگاه سنگ ازمیر پیرامون بررسی ابعاد مختلف صنعت نمایشگاهی و چگونگی رشد و توسعه این صنعت برگزار کرد.

گفتگوی این نشست حول محور چگونگی رشد و توسعه نمایشگاه ازمیر و بهره برداری از این تجربیات برای رشد و توسعه نمایشگاه سنگ ایران که در شهریور ماه امسال برگزار می شود انجام شد.

مراد ینر
مراد ینر

سومین جلسه هیات تخصصی سنگ استان مرکزی با مراد ینرmurat yener مدیرعامل شرکت mks برگزار شد. شرکت mks تولید کننده دستگاههای فرآوری سنگ به صورت اسلب و تایل است که سابقه ای طولانی و درخشان در این زمینه دارد.

با توجه به واگذاری نمایندگی این شرکت به محمد حلاجیان و لزوم استفاده کارخانجات سنگبری ایرانی از دستگاه های مدرن و مجهز، شرکت mks تمایل خود را برای انتقال تکنولوژی این کارخانه به داخل ایران و همین طور واگذاری دستگاه های خود به واحدهای تولیدی ایرانی با شرایط بسیار ویژه اعلام کرد.

IMG-20160406-WA0038

در روز دوم سفر، هیات تخصصی سنگ استان مرکزی طبق برنامه ریزی های قبلی از یک کارخانه سنگبری اسلب تمام اتوماتیک در شهر «بوژاک آنتالیا» و یک معدن سنگ مرمریت واقع در منطقه «بوردورانتالیا» بازدید کردند.

بازدید از معدن
بازدید از معدن

 ماحصل سفرهیات تخصصی سنگ استان مرکزی به نمایشگاه ازمیر ترکیه انعقاد چندین تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی، اتاق بازرگانی اراک و شرکت فرجاد تجارت گستر با فعالان صنعت سنگ ترکیه بوده است.

طبق هماهنگی های به عمل آمده یک هیات بلند پایه از انجمن سنگ ترکیه به دعوت اتاق بازرگانی اراک و سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی جهت بازدید از ظرفیت های صنعت سنگ استان مرکزی در آینده ای نزدیک به این استان سفر می کنند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

11 + 17 =