عقد تفاهم‌نامه همکاری بین استان مرکزی و ایالت اتریش سفلی

عقد تفاهم‌نامه همکاری بین استان مرکزی و ایالت اتریش سفلی

با حضور یک هیئت تجاری از اتریش سفلی در استان مرکزی تفاهمنامه ای در راستای توسعه همکاریهای تجاری بین استان مرکزی و ایالت اتریش امضاء شد.

302
0
ایران اتریش
ایران اتریش

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، مراسم گفت‌وگو و عقد تفاهم نامه تجاری میان مسئولین و فعالان صنعتی استان مرکزی با  هیئت تجاری اتریش در سالن غدیر استانداری مرکزی برگزار شد. محمد رضا جعفری رئیس اتاق رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک، محمد رضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی، پترابوهوسلاف وزیر اقتصاد ایالت اتریش سفلی و فریدریش اشتیفت سفیر اتریش در ایران برخی از حاضران در این جلسه بودند .

در این جلسه محمد رضا جعفری رئیس اتاق رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک اظهار داشت: با توجه به وجود زمینه های مشترک  و متنوع و تلاش برای ارتقاء سطح مبادلات با این حجم قابل توجه، یک روز برای آشنایی و شناخت زمینه‌های ارتباطی ایران و طرف مقابل ناکافی است. شهر اراک به عنوان مرکز استان مرکزی، علاوه بر داشتن مزیت در بخش صنعت، در بخش کشاورزی و معدن هم دارای مزیت‌های زیادی است.

جعفری بیان کرد: با توجه به سابقه‌ای که اتریش در بخش زمین‌شناسی و معدن دارد می‌توانیم زمینه های تعامل بین دانشگاه‌های این کشور را با دانشگاه های صنعتی داخل کشور افزایش دهیم و در زمینه انتقال دانش فنی و تکنولوژی از اتریش، برنامه‌ریزی منسجمی داشته باشیم.

در ادامه پترابوهوسلاف وزیر اقتصاد ایالت اتریش سفلی اظهار داشت: تمرکز اصلی ما در حال حاضر بر روی دیجیتالی کردن اقتصاد و حرکت به سمت اینترنتی کردن آن است. شرکت های تجاری اتریش  تجربه بالایی در حوزه ساخت‌و سازدارند که برقراری رابطه میان این دو کشور می‌توان ثمرات مفید و سودمندی را برای هر دو طرف داشته باشد. عمده محصولاتی که از کشور اتریش به ایران صادر می‌شود مربوطه ماشین‌آلات و تاسیسات است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید