عزیز هاشمی: مدیریت بزرگترین سرمایه است

عزیز هاشمی: مدیریت بزرگترین سرمایه است

خزانه دار اتحادیه سنگبریهای شهرستان درود: مشکلات ما از زمان دولت پیشین آغاز و تا امروز ادامه دارد. در این دوره نه تنها حمایتی از سمت دولت انجام نمی شود بلکه از سوی برخی تشکیلات دولتی اقداماتی انجام می شود که مشکلات ما را مضاعف می کند.

142
0
عزیز هاشمی
عزیز هاشمی

عزیز هاشمی خزانه دار اتحادیه سنگبریهای شهرستان درود در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: مشکلات عدیده ای در زمینه کاری ما وجود دارد که مهمترین آن بحث فروش محصول است. در واقع جنسی که ما تولید می کنیم فروش نمی رود، صنعت ساختمان سازی در رکود است. مشکل بعدی پرداخت فیش های برق است که متاسفانه اداره برق همکاری لازم را در این زمینه با ما ندارد.

وی تصریح کرد: در صنعت سنگ مشکلاتی هم با سازمان مالیات داریم  به طوری که در سال گذشته به دلیل ارزش افزوده حدود سه ماه کارخانه تعطیل بود. فروش کالا در صنعت سنگ به صورت چک انجام می شود ولی خریدهایی که انجام می دهیم بصورت نقدی است. لازم است که مسئولین زیربط در مورد اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و تسهیلات بانکی اقدامات لازم را انجام دهند.

هاشمی افزود: متاسفانه ما در صنف سنگ مقروض به وام هستیم. دولت همکاری لازم را برای صنف ما انجام نمیدهد و فقط شعار های امیدوارکننده میدهند ولی بسیاری از این شعارها تحقق نمی یابد. مشکلات ما از زمان دولت پیشین آغاز و تا امروز ادامه دارد. در این دوره نه تنها حمایتی از سمت دولت انجام نمی شود بلکه از سوی برخی تشکیلات دولتی اقداماتی انجام می شود که مشکلات ما را مضاعف می کند.

خزانه دار اتحادیه سنگبریهای شهرستان درود گفت: به دلیل مشکلات مالی توان شرکت در نمایشگاه های خارج از کشور را نداریم. بزرگترین مشکل ما در بحث فرآوری سنگ است سنگی که ما فراوری می کنیم به دلیل فرسوده بودن دستگاهها از کیفیت پایینی برخوردارند و با این کیفیت نمی توانیم با کشور های خارجی رقابت داشته باشیم. مدیریت بزرگترین سرمایه است که در بسیاری از حوزه های صنعت سنگ کمتر دیده می شود.

وی در ادامه گفت: شرکت در نمایشگاه های خارجی و داخلی قطعا تاثیر مثبت دارد زیرا نوعی بازار یابی محسوب می شود. نمایشگاه های خارجی از سویی دیگر میتوانند تاثیر منفی بر روی صنعت سنگ ایران داشته باشد چون در خارج از کشور به دلیل نبودن تورم و اعمال سیاست های حمایتی دولت قیمت کالا ها به طور چشمگیری پائینتر و کیفیت کالا بالاتر است که این مساله توان رقابتی ما را پایین می آورد.

عزیز هاشمی در پایان افزود: برای افزایش صادرات باید به فکر بالا بردن کیفیت کالا باشیم، تولید جنس خوب مسلما به حمایت و سرمایه نیاز دارد. دولت در این زمینه باید همکاری لازم را انجام بدهد و بسترهای تولید را فراهم کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید