سهل‌آبادی: ارزش افزوده کمر واحدهای صنعتی را شکسته است

سهل‌آبادی: ارزش افزوده کمر واحدهای صنعتی را شکسته است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: نیاز به برجام داخلی و گروه 1+5 داخلی داریم. همان طور که تمام قوا، پشت مذاکرات هسته‌ای ایستادند، حالا باید همه مسئولین پشت صنعت و اقتصاد کشور بایستند.

375
0
عبدالوهاب سهل‌آبادی
عبدالوهاب سهل‌آبادی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، عبدالوهاب سهل‌آبادی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت درباره وضعیت اقتصادی کشور اظهار کرد: در پیروزی هسته‌ای چهار عامل اساسی نقش داشتند؛ مردم، توان نظامی، علم و تیم مذاکره کننده هسته ای.

وی گفت: در چنین شرایطی که گروه‌ها و هیئت‌های اقتصادی مختلف به کشور می‌آیند، چه باید کرد؟ چگونه باید از این فرصت‌ها استفاده کرد؟ چگونه باید در مقابل آنان بنشینیم و مذاکره کنیم؟

سهل‌آبادی اضافه کرد: با توجه به فشارهای ۱۲ ساله اقتصادی که بر واحدهای صنعتی وارد آمده است امروز صاحبان این واحدها حتی توان گرفتن یک دسته چک را ندارند. امروز واحدهای صنعتی مختلف با چند هزار پرسنلی که دارند درگیر مسائل بانکی هستند، ما به دنبال باز شدن بانک‌های خارجی بودیم، اما متأسفانه حالا به جای اینکه بتوانیم با آن بانک‌ها کار کنیم، درگیر مشکلات بانک‌های داخلی هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ادامه داد: از سهم درآمدهای هدفمند کردن یارانه‌ها حتی یک ریال هم به بخش صنعت و معدن کشور نرسید، در حال حاضر برای گرفتن ضمانت‌ نامه بانکی، باز کردن LC و رفع مشکلات ۱۲ ساله راهی سخت و دشوار در پیش است که بعید است این مشکلات به زودی حل شود.

سهل‌آبادی تصریح کرد: مطالبه مالیات بر ارزش افزوده کمر واحدهای صنفی را شکسته است. نیاز به برجام داخلی و گروه ۱+۵ داخلی داریم. همان طور که تمام قوا، پشت مذاکرات هسته‌ای ایستادند، حالا باید همه مسئولین پشت صنعت و اقتصاد کشور بایستند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید