عبدالحمید حسنوند: رکود فعلی در بیست سال گذشته بی سابقه است

عبدالحمید حسنوند: رکود فعلی در بیست سال گذشته بی سابقه است

عضو هیات مدیره انجمن سنگبران خرم آباد: در طول 16 سالی که ما در این عرصه فعالیت کرده ایم همیشه مشتری داشتیم و امسال برای اولین باراست که با چنین مشکلی مواجه شده ایم.

288
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

عبدالحمید حسنوند عضوهیات مدیره انجمن سنگبران خرم آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران  اظهار داشت: رکود سنگینی بر بازار سنگ حاکم شده و مدتها است که ما نتوانسته ایم فروش داشته باشیم. با این حال برای اینکه در کارخانه بسته نشود در طول سال ۹۴ علیرغم نداشتن مشتری باز به تولید ادامه دادیم.

وی افزود: در طول سال گذشته آن قدر سنگ تولید کرده ایم که دیگر در سالن جایی برای ورود ماشین هم نیست. حجم سنگ های فرآوری شده در کارخانه آن قدر زیاد شده که مجبور شده ایم دیوارهای کارخانه را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: پارسال ۱۶ کارگر داشتیم که به طور مداوم کار می کردند اما امسال نتوانستیم کارگرها را نگه داریم و فقط یکی از آنها در کارخانه باقی مانده است.

عضوهیات مدیره انجمن سنگبران خرم آباد تصریح کرد: بیکاری کارگر همان قدر که برای کارگر سخت و عذاب آور است برای ما نیز سخت و عذاب آور است و ما نیز از این قضیه رنج می بریم اما رکود بازار به قدری شدید شده که چاره دیگری برای ما باقی نگذاشته است.

حسنوند گفت: واحد تولیدی ما در فرآوری سنگ گوهره خرم آباد فعالیت می کند. در طول ۱۶ سالی که ما در این عرصه فعالیت کرده ایم همیشه مشتری داشتیم و امسال برای اولین باراست که با چنین مشکلی مواجه شده ایم.

وی ادامه داد: حضور در نمایشگاه برای اینکه بتوانیم مشتری های جدیدی را جذب کنیم بسیار موثر است اما در طول سالهای گذشته آن قدر اوضاع مشتری ما خوب بوده که هیچ نیازی به حضور در نمایشگاه نداشته ایم.

وی یادآور شد: در طول سالهای گذشته سنگ فرآوری شده خود را به کشورهای ترکیه، باکو و عراق صادر می کردیم اما هر کدام از این کشورها به دلیل مشکلاتی که برای آنها پیش آمد از گردونه مشترهای ها ما خارج شدند.

وی خاطر نشان کرد: کشور باکو از برج ۲ پارسال تا کنون از ما سنگ نخریده، وقتی دلیل آن را سوال می کنیم می گویند به دلیل عوارض و هزینه های گمرک و حمل و نقل برای ما صرف نمی کند که از ایران خرید کنیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید