عباس وکیلی: خصولتی ها از صنعت معدن خارج شوند

عباس وکیلی: خصولتی ها از صنعت معدن خارج شوند

رئیس خانه معدن استان اردبیل: علیرغم تمامی صحبتهایی که در مورد حمایت از بخش خصوصی به میان آورده می شود بخش خصوصی هر روز ضعیف تر می شود و شرکت های شبه دولتی هرروز قدرتمند تر.

258
0
عباس وکیلی
عباس وکیلی

عباس وکیلی رئیس خانه معدن استان اردبیل در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: به علت عدم سرمایه گذاری های لازم در استان اردبیل تعداد کارخانه های فراوری در این استان بسیار کم است. به همین دلیل اکثر مواد معدنی که در این استان استخراج می شوند جهت فراوری به خارج از استان یا خارج از کشور صادر می شوند.

 وی افزود: اگر فراوری این مواد معدنی در همین استان صورت می گرفت کارآفرینی بسیار زیادی ایجاد می کرد و بسیاری از جوانهای این استان مشغول به کار می شدند همین طور با فراوری این مواد معدنی ارزش افزوده بسیار خوبی در این مورد ایجاد می شد.

وی خاطر نشان کرد: استان اردبیل ازآبهای آزاد دور است و ما برای حمل و نقل مواد معدنی خود به بنادر باید هزینه های بسیار زیادی را برای حمل و نقل پرداخت کنیم.

رئیس خانه معدن استان اردبیل گفت: خط راه آهنی که استان اردبیل را به جنوب کشور وصل کند وجود ندارد اگر خط آهن وجود داشت هزینه های ما به مقدار بسیار زیادی پایین می آمد ولی متاسفانه ما فاقد این امکانات هستیم و مجبوریم برای حمل و نقل از روش های سنتی استفاده کنیم.

فعال باسابقه صنعت معدن ادامه داد: اگر تعداد سرمایه گذاری در صنعت معدن را صد درصد فرض کنیم از این صد درصد حدودا دو یا سه درصد موفق می شوند و بقیه نمی توانند در کار خود به نتیجه مطلوب برسند.

وکیلی تصریح کرد: در صنعت معدن تعداد شرکت های واقعا خصوصی بسیار کم است که این شرکت ها هم هر روز باید با هزار مشکل جورواجور دست و پنجه نرم کنند. کار معدن بسیار سخت و طاقت فرسا است و هر کسی نمی تواند از عهده این کار بر بیاید .

وی یادآور شد: علیرغم تمامی صحبتهایی که در مورد حمایت از بخش خصوصی به میان آورده می شود بخش خصوصی هر روز ضعیف تر می شود و شرکت های شبه دولتی هرروز قدرتمند تر.

وی افزود: تا زمانی که این روحیه در برخی افراد وجود دارد که به سرمایه گذار به عنوان غارتگر و چپاولگر نگاه می کنند هیچ تغییری در صنعت مملکت اتفاق نخواهد افتاد. اتفاق مهم در صنعت این مملکت زمانی رخ خواهد داد که نگاه غلط برخی افراد به سرمایه گذار تغییر کند.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید