ملاعلی: مشتری چک طولانی می دهد معدن نقد می فروشد!

ملاعلی: مشتری چک طولانی می دهد معدن نقد می فروشد!

378
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

عباس ملاعلی مدیرعامل سنگبری آساب واقع در استان آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت : حدودا ۸ سال است که در صنعت سنگ و در بخش فراوری مشغول فعالیت هستم. سنگی که ما فراوری می کنیم اغلب تراورتن است که سنگ خام مورد نیاز خود را از معادن آذر شهر تامین می کنیم.

وی افزود: منطقه آذرشهر به لحاظ دارا بودن سنگ های تراورتن بسیارغنی است و این معادن سنگ های با ارزشی به رنگ های قرمز ، لیمویی، سیلور و درختی دارند که برخی از آنها مانند تراورتن قرمز شهرتی جهانی دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری  از مشتری ها از ما تراورتن روشن می خواهند که این سنگ در اطراف تبریز بسیار کم است و برای خرید سنگ خام آن باید به شهرهای اطراف یا مرکز ایران مراجعه کنیم که با توجه به دوری مسافت و بالا بودن هزینه های کرایه این کار برای ما مقرون به صرفه نیست.

ملاعلی تصریح کرد: فروش بسیار کم شده است. مشتری ها از ما توقع دارند که در قبال سنگ های خریداری شده چک های طولانی مدت بدهند و از آن سو معدنداران با توجه به مشکلات بسیار زیادی که دارند توقع دارند که چک های کم مدت دریافت کنند که این وسط ما با مشکلات کمبود نقدینگی مواجه می شویم. کمبود نقدینگی را نمی توان با تسهیلات جبران کرد؛ منطقی نیست، باید فروش داشت.

مدیرعامل سنگبری آساب گفت: مهمترین مشکل ما مالیات برارزش افزوده است که واقعا پرداخت آن از توان ما خارج است. با رکودی که فعلا در کشور وجود دارد ما داریم سنگ را زیرقیمت می دهیم که کارخانه سر پا بماند؛ یعنی در بسیاری از موارد اصلا سود نمی کنیم! با این وضعیت واقعا نمی توانیم مالیات برارزش افزوده را هم پرداخت کنیم.

وی تصریح کرد: مهمترین درخواست ما از دولت این است که بازار ساختمان را راه بیاندازد. با راه اندازی بازار ساختمان سازی بازار ما هم رونق می گیرد و طبیعتا وقتی فروش داشته باشم مالیات و هزینه برق و غیره را خیلی راحت تر پرداخت می کنیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

14 − 5 =