عباس عزیززاده: سوئیفت باز است

عباس عزیززاده: سوئیفت باز است

خزانه دار انجمن توسعه صادرات سنگ های تزئینی استان کرمان: علیرغم برخی صحبت هایی که در مورد اجرایی نشدن برجام و بسته بودن سوئیفت توسط برخی انجام می شود ما در این مورد تجربه بسیار موفقی داشتیم و توانستیم به راحتی ال سی باز کنیم و با کشور ایتالیا روابط بین بانکی داشته باشیم.

256
0
عباس عزیززاده
عباس عزیززاده

عباس عزیززاده خزانه دار انجمن توسعه صادرات سنگ های تزئینی استان کرمان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها اتفاق بسیار مثبت و خوبی برای فعالان صنعت سنگ است که با استفاده از ظرفیت هایی که در این زمینه به وجود آمده می توان اقدامات لازم در خصوص صادرات صنعت سنگ به دیگر کشورها را انجام داد.

وی افزود: علیرغم برخی صحبت هایی که در مورد اجرایی نشدن برجام و بسته بودن سوئیفت توسط برخی انجام می شود ما در این مورد تجربه بسیار موفقی داشتیم و توانستیم به راحتی ال سی باز کنیم و با کشور ایتالیا روابط بین بانکی داشته باشیم.

وی ادامه داد: پس از اجرای برجام ارتباطات اینترنتی و مراودات ما با کشورهای دیگر افزایش داشته و تاکنون حدود ۵۰ گروه صنعتی و تجاری به این استان سفر داشته اند که انجمن توسعه صادرات سنگ های تزئینی استان کرمان نیز با بسیاری از این هیات ها جلسات موثری را برگزار کرده است.

خزانه دار انجمن توسعه صادرات سنگ های تزئینی استان کرمان گفت: در زمینه صادرات مذاکراتی هم با کشور چین انجام شده اما به دلایلی که برای ما مشخص نیست برخی فعالان چینی تمایلی به انجام مبادلات تجاری با سوئیفت ندارند و ترجیح می دهند که همانند سابق با استفاده از صراف ها و دیگر راههای موجود این کار را انجام دهند.

عزیززاده خاطر نشان کرد: صنعت سنگ یکی از صنایع خصوصی کشور است که تاکنون با همه پستی و بلندی هایی که در اقتصاد ایران وجود داشته توانسته روی پای خود بایستد. ما زمانی می توانیم در این عرصه به موفقیت های چشم گیر برسیم که بخش خصوصی قدرت بیشتری پیدا کند و حضور بخش دولتی در اقتصاد به حداقل برسد.

وی با موثر دانستن حضور فعالان صنعت سنگ در نمایشگاه های داخل و خارج از کشور ادامه داد: برگزاری نمایشگاه، مجری خوب و توانمند می خواهد که بتواند از شش ماه قبل قراردادهای خود با شرکت کنندگان را منعقد کند و برای اجرای نمایشگاه برنامه ریزی دقیق و منسجمی داشته باشد.

خزانه دار انجمن توسعه صادرات سنگ های تزئینی استان کرمان خاطر نشان کرد: در برخی موارد مجری نمایشگاه های داخلی به دلایل مختلف عوض می شوند که این بزرگترین آفت برای نمایشگاه های داخلی است. نمایشگاه زمانی می تواند مدیریت دقیق و منجسمی داشته باشد که مجری آن برای یک مدت ده ساله یا بیشتر امورات اجرایی را برعهده بگیرد و بتواند هر سال اشکلات و ایرادات خود را برطرف کند.

وی با اشاره به کمبودهای موجود در نمایشگاه های ایران اظهار داشت: نمایشگاه های داخلی زمانی می توانند با قدرت بیشتری عمل کنند که تبلیغات وسیع و گسترده ای را در این زمینه انجام دهند و تبلیغات را واقعا جدی بگیرند.

وی تاکید کرد: لازم است در نمایشگاه های داخلی پاویون های تخصصی سنگ از همه استانهای کشور وجود داشته باشند که در برخی موارد این مساله در نمایشگاه های داخلی دیده نمی شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید