عباس بشیری: صنعت معدن نیازمند مدیران توانمند و متعهد است

عباس بشیری: صنعت معدن نیازمند مدیران توانمند و متعهد است

نائب رئیس خانه معدن استان همدان: مهمترین مشکلی که در بحث معدن در کشور وجود دارد بحث مدیریت است. ما بیش از هر چیز به مدیران توانمند و با انگیزه نیاز داریم.

241
0
معدن سنگ
معدن سنگ

عباس بشیری نائب رئیس خانه معدن استان همدان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: برای اقتصاد کشور یک چشم انداز بیست ساله تعریف شده که متاسفانه برخی از موارد آن با سرعت لازم اجرایی نشده است. اگر موارد قانونی این چشم انداز تا کنون اجرایی شده بود ما تا الان می بایست در بحث اقتصادی سرآمد همه کشورهای منطقه می بودیم.

وی افزود: بخش معدن یکی از مهمترین بخش های اقتصادی کشور است و ارز آوری بسیار زیادی دارد اما تا کنون به اندازه کافی به این بخش توجه نشده که این عدم توجه معدنکاران را با مشکلات بسیار زیادی مواجه کرده است.

وی ادامه داد: به دلیل رکود حاکم برصنعت معدن بسیاری از معدنکاران اقساط معوق دارند و از طرف بانک تحت فشار هستند، خریداران هم نمی توانند چک خود را به موقع پاس کنند که این مساله مشکلات معدنکاران را دو چندان کرده است.

نائب رئیس خانه معدن استان همدان خاطر نشان کرد: توقع ما این است قانونی که در مجلس تصویب می شود فصل الخطاب قرار گیرد و تمامی دستگاههای اجرایی به آن تمکین کنند. در برخی موارد این قوانین وقتی به استان ها می آید دچار تغییر می شوند یا برخی مدیران آنها را طوری دیگری تفسیر می کنند که این تفسیر در برخی موارد به ضرر معدندار تمام می شود.

وی ادامه داد: محیط زیست مانع بسیار بزرگی برای معدنکاران است و همیشه مشکلاتی در این زمینه وجود داشته و دارد. مدیران می توانند با رعایت اعتدال بین فعالیت معدنکاران و محیط زیست اجازه رشد و توسعه به هر دو مقوله را بدهند.

وی تصریح کرد: در برخی کشورها این تعادل به خوبی رعایت شده و ما می بینیم که برخی معادن در کنار بلوار قرا گرفته و محیط زیست اطراف معدن هم به خوبی حفظ شده که این مساله نشان دهنده مدیریت بسیار قوی در آن مناطق است.

وی خاطر نشان کرد: مهمترین مشکلی که در بحث معدن در کشور وجود دارد بحث مدیریت است. ما بیش از هر چیز به مدیران توانمند و با انگیزه نیاز داریم. رکودی که در کشور ما وجود دارد در کشورهای دیگر هم وجود داشته است؛ کشور آمریکا بزرگترین بحران های اقتصادی را تجربه کرده و آن را پشت سر گذاشته کشور مالزی و کره جنوبی هم بحران های اقتصادی بسیار سنگینی را تجربه کرده و این بحران ها را پشت سر گذاشته اند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

پانزده − 14 =