استان یزد یکی فعالترین استان های معدنی کشور

استان یزد یکی فعالترین استان های معدنی کشور

مدیرکل دفتر بهره برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت: تعداد معادن موجود در کشور 9 هزار مورد اعلام است که از این تعداد فقط شش هزار معدن فعال است. این معادن برای 120 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

318
0
عباسعلی اقبالی زارچ
عباسعلی اقبالی زارچ

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، عباسعلی اقبالی زارچ مدیرکل دفتر بهره برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه برگزاری همایش نقش معدن در اقتصاد و توسعه کشور در جمع خبرنگاران استان یزد گفت: تعداد معادن موجود در کشور ۹ هزار مورد اعلام است که  از این تعداد فقط شش هزار معدن فعال است. این معادن برای ۱۲۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۸۰ میلیون تن مواد معدنی در کشور تولید شد اظهار کرد: استان یزد یکی فعالترین استان های معدنی کشور محسوب می شود و پارسال بالغ ۳۰ میلیون تن ماده معدنی در این استان استخراج شد.

وی با بیان اینکه ایران یکی از کشورهای معدنی دنیا است گفت: همچنین یکی از ۱۰کشور مهم مواد معدنی جهان هستیم.

اقبالی زارچ تصریح کرد: بهره برداری از معادن در راستای تولید ، بهره وری و نیازهای صنایع کشور صورت می گیرد ، معدن در اقتصاد کشور، ارز آوری ، تولید بهره وری و ارزش افزوده دارد.

این مسئول با بیان اینکه بخش معدن یک درصد کل تولید ناخالص ملی را در برمی گیرد اظهار کرد: اگر صنایع وابسته به آن افزوده شود بالغ بر شش درصد این تولید را شامل می شود.

همایش نقش معدن در اقتصاد و توسعه کشور با حضور فعالان بخش معدن و صنعت استان یزد و با مشارکت خانه معدن ایران و استان بزد برگزار شد. استان یزد با ۴۲۰ معدن، دومین استان معدنی کشور است و رتبه اول تنوع مواد معدنی با ۵۰ نوع ماده معدنی و رتبه دوم اشتغال معدنی کشور را در اختیار دارد

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید