ظهیر حیدری نژاد: لرستان جزو چهار استان برتر معدنی کشور است

ظهیر حیدری نژاد: لرستان جزو چهار استان برتر معدنی کشور است

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت،معدن و تجارت لرستان: لرستان به عنوان یکی از چهار استان برتر معدنی کشور انتخاب و معرفی شد.

430
0
ظهیر حیدری نژاد
ظهیر حیدری نژاد

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، ظهیر حیدری نژاد معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت،معدن و تجارت لرستان گفت: لرستان به عنوان یکی از چهار استان برتر معدنی کشور انتخاب و معرفی شد.

وی افزود: در مراسم روز ملی صنعت و معدن که روز گذشته در تهران برگزار شد، لرستان به عنوان یکی از استان های برتر کشور از جانب وزیر تقدیر شد.

وی اظهار کرد: در این مراسم معدن«شاقز» الیگودرز با ذخیره ۱۲۸میلیون تن کربنات کلسیم به عنوان یکی از چهار معدن برتر کشور معرفی شد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان این مهم را پایان دوره رکود فعالیت های معدنی استان برشمرد و گفت: این انتخاب بر اساس مولفه های مختلف از جمله میزان ذخیره، روش های تولید، ابتکار در استخراج، حفاظت و صیانت از محیط زیست و میزان اشتغال و سرمایه گذاری صورت گرفته است.

حیدری نژاد اضافه کرد: هم اکنون استخراج سالیانه این معدن ۱۳۰ تا ۱۴۰هزار تن بوده و بیش از۱۲۰ نفر در این عرصه مشغول به کار هستند.

وی انتخاب لرستان به عنوان یکی از چهار استان برتر معدنی کشور را فرصتی برای شکوفایی استان در این زمینه دانست و ادامه داد: این انتخاب منجر به افزایش سرمایه گذاری ها در حوزه معدن و پایان رکود این صنعت در لرستان خواهد شد.
ذخایر شناسایی شده معدنی لرستان ۵۶۰ میلیون تن بوده که معادن ۱٫۵ درصد ذخایر ۳۷ میلیارد تنی کشور است.

بر پایه این گزارش، لرستان در دو ناحیه سنندج سیرجان و زاگرس چین خورده قرار گرفته و دارای مواد معدنی مختلف و متنوعی بوده که از مجموع ۶۵ ماده معدنی کشور ۱۷ مورد در استان شناسایی شده است. سالانه ۱۴ میلیون تن سنگ تزیینی از معادن کشور استخراج می شود و از مجموع پنج هزار و ۲۰۰ معدن فعال کشور ۱۱۰ معدن معادل دو درصد در لرستان وجود دارد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

13 − دوازده =