ظفر افشون: عملکرد بانک‌های استان مرکزی رضایت‌بخش نیست

ظفر افشون: عملکرد بانک‌های استان مرکزی رضایت‌بخش نیست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: از عملکرد بانک‌های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات به صنایع راضی نیستیم و انتظار بیشتری از این بانک‌ها داریم.

296
0
ظفر افشون
ظفر افشون

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، ظفر افشون صبح امروز در جلسه با مدیران بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به صنایع استان مرکزی با اشاره به اینکه از عملکرد بانک‌ها در ارائه تسهیلات راضی نیستیم اظهار داشت: با توجه به اینکه ۶ ماه از سال گذشته عملکرد بانک‌های استان مرکزی در بخش ارائه تسهیلات لازم رضایت بخش نیست.

وی افزود: بانک‌های استان نهایت تلاش را کنند تا مبالغ بیشتری را به صنایع اختصاص دهند و با وجود اینکه مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای صنایع استان در نظر گرفته شده باید بگوییم این مبلغ پاسخگوی نیاز استان نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: صنایع استان مرکزی به ۲ شکل یکی ثبت نام در سایت بهین یاب و روش دوم مراجعه مستقیم به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات اقدام کردند.

افشون ادامه داد: متقاضیانی که در سایت بهین یاب ثبت نام کردند مبلغ ۹۰ میلیارد تومان و آنهایی که مراجعه مستقیم به بانک داشتند مبلغ ۱۹۴ میلیارد تومان تسهیلات از بانک‌ها دریافت کرده‌اند که البته این مبالغ برای صنایع استان مرکزی کافی نیست.

وی عنوان کرد: استان مرکزی در کشور رتبه سیزدهم را درپرداخت تسهیلات دارد و این رتبه با وجود داشتن صنایع بسیار در شان استان و صنایع نبوده و ما خواستار سرعت بخشیدن به پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی بیان کرد: استاندارمرکزی به بانک‌ها تا پایان شهریورماه فرصت داده است تا بانک‌ها پرداخت تسهیلات را سرعت داده و مشکلات بیشتری از واحدهای صنعتی را برطرف کنند.

افشون افزود: دستگاه‌های نظارتی درپرداخت تسهیلات به واحدها نظارت کنند تا آنها تسهیلاتی را که از بانک دریافت می‌کنند در جای دیگری هزینه نکنند و مدیران بانک‌ها احتیاط را کنار گذاشته و برای ارائه تسهیلات به دستگاه‌ها سرعت عمل داشته باشند.

وی ادامه داد: با توجه به اقداماتی که در بانک‌های کشور انجام شده دستگاه‌های نظارتی موظف به بازرسی و نظارت بر پرداخت‌های بانکی بوده تا تسهیلات در جای خود هزینه شود و اجازه به وجود آمدن مشکل را ندهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی عنوان کرد: البته علاوه بر تسهیل و تسریع روند پرداخت تسهیلات، بانک‌ها خودشان باید در پرداخت تسهیلات مراقبت‌های لازم را داشته باشند تا افراد نتوانند با دریافت تسهیلات دست به اقداماتی بزنند که در راه تولید نیست.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده + دو =