صنعت سنگ های ساختمانی برزیل و مجسمه Christ the Redeemer ‏

صنعت سنگ های ساختمانی برزیل و مجسمه Christ the Redeemer ‏

365
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران ، مجسمه معروف Christ the Redeemer  توسط طراح برجسته فرانسوی  Paul Landowski و مهندس معمارHeitor da Silva  از سنگ  Soapstone ساخته شده است.  ارتفاع این مجسمه ۳۸ متر بوده  و در ۱۲ اکتبر  ۱۹۳۱ ساخته و نصب شده است.  کشور برزیل از فعالان سنگ ساختمانی در دنیاست که از معادن مهم آن می توان گرانیت و لایم استون را نام برد.

در حال حاضر مجسمه Christ the Redeemer به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در کشور برزیل تبدیل شده است و هر ساله برنامه های متعددی در این کشور پیرامون این مجسمه برگزار می شود.

این مجسمه در ارتفاع ۷۱۰ متری نوک کوه کورکووادو ساخته و نصب و در زیر رده عجایب هفتگانه ثبت شده است . تعداد بازدید کنندگان از مجسمه مذکور  در سال ۲۰۰۹ به۱٬۹۴۷٬۹۶۲ رسید.

 سنگ ساختمانی Soapstone  از سنگ های بسیار نرم و خوش تراش است که در اقصی نقاط دنیا معادن فعالی در این زمینه وجود دارد. استحکام آن بسیار بالا بوده و شکل پذیری بسیار خوبی دارد. صنعت ساختمانی کشور برزیل نیز در چند سال اخیر  از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده و از طرفی  تاثیر آن  در استحراج از معادن سنگ های ساختمانی قابل احساس است.

کشور برزیل در ارتباط مستقیم تجاری با کشورهایی همچون چین، ترکیه، ایتالیا و اسپانیا در صنعت سنگ های ساختمانی است و این خود بازار سنگ های گرانیت برزیل را در دنیا به  اوج خود رسانیده است.

کشور چین با وارد کردن کوپ گرانیت برزیل از پیشتازان وارداتی سنگ های برزیل است.  در چند سال اخیر نیز در ایران واردات سنگ گرانیت برزیل رواج پیدا کرده است .

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

5 × 2 =