صنعت سنگ ایتالیا و همراهی آن با اقتصاد این کشور

صنعت سنگ ایتالیا و همراهی آن با اقتصاد این کشور

346
0
ایتالیا
ایتالیا

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، با توجه به گزارش رسمی وب سایت stat.immcarrara.com،کشور ایتالیا بعد از کشور چین دومین تولید کننده سنگ های ساختمانی و فعال در زمینه معدن می باشد که نقش پررنگ آن را در بازار جهانی سنگ های ساختمانی شاهد هستیم.

دو کشور چین و ایتالیا در زمینه سنگ های خام و فراوری فعالیت گسترده ای دارند به حدی که بازار بین المللی را در سلطه خود دارند. کشور ایتالیا بیش از ۲۰ درصد بازار جهانی را در سلطه خود دارد و در تولید فن آوری های نوین اولین کشوری می باشد که به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت می کند و میتوان گفت تنها کشوری است که تعریف متفاوتی از فن آوری های مدرن در زمینه سنگ های ساختمانی ارائه می دهد.  از سال ۲۰۱۰ به بعد کشور ایتالیا ۹ میلیون تن سنگ ساختمانی تولید کرده که در بین کشور های چین و هند کشور دوم است.

متوسط گردش مالی سالانه صنعت سنگ ایتالیا برابر با ۳٫۶ میلیارد  یورو می باشد که قسمت اعظم آن در امر صادرات تحقق یافته است. تحولاتی که در دهه اخیر در زمینه معماری کشور ایتالیا به وقوع پیوسته همراهی خوبی با صنعت سنگ داشته و به تدریج بنا بر نیازهای معماری، فن آوری های نوین نیز وارد بازار سنگ های ساختمانی شده وهمانطور که شاهد هستیم با صادرات تکنولوژی های جدید بازار خوبی را برای خود  به دست آورده است.

به اشتراک گذاری ایده های طراحی، صادرات سنگهای ساختمانی و دستگاه های فرآوری، رشد صنعت سنگ ایتالیا را برای آینده  تضمین کرده است.  از طرفی درخشش نمایشگاه بین المللی سنگ ورونا که امسال با حضور تقریبا ۱۷۰۰ شرکت   برگزار شد، نشان از تحولات زیاد در زمینه صنعت سنگ های ساختمانی دارد.

نمایشگاه سنگ ورونا با توجه به اقتصاد رو به رشد ایتالیا با چشم اندازه های متفاوتی در دنیا ظاهر شده است. نظر سنجی های دقیقی از بازدید کنندگان  کل قاره های حضور یافته در نمایشگاه انجام شده که در کل میزان رضایت مندی بسیار بالایی از نمایشگاه و  بازار های جدید و موقعیت هایی که کشور ایتالیا در زمینه صنعت سنگ به وجود آورده را گوبا است. در کل میتوان کشور ایتالیا را بستر ساز صنعت سنگ در دنیا در نظر گرفت چرا که سابقه چند ساله این کشور در این زمینه  گویای تمامی موضوعات است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

4 × 4 =